Loading


Mersin’in Tarsus İlçesi’nde yıllardır yaptığı yayın çalışmaları ile tanınan Uğur Pişmanlık sahibi olduğu ”Aratos Yayınları” arasına ”Edebiyatımızda Trenler ve İstasyonlar” ismini taşıyan yeni bir kitap yayınladı, yazar bu konuda

”Trenin küçüklü büyüklü kasaba ve şehirlerin istasyonlarında durması, inen yolcular. Binen yolcular ve onları uğurlamak ya da yeni binenlerle selamlaşmak, insan eyleminin bir parçası olarak keyif vericidir.
 “Edebiyatımızda Trenler ve İstasyonlar” kitabında, Türkiye’de demiryollarının gelişimine paralel olarak edebiyat eserlerimizde görünmeye başlayan trenler anlatılıyor. Roman, öykü ve şiir başta olmak üzere edebiyatımızda tren konulu metinler derlenerek bir araya getirildi.
“Edebiyatımızda Trenler ve İstasyonlar” kitabında edebi metinleriyle yer alan isimler şunlar;Demir Özlü+Gönül Kıvılcım+Hoğov Mıgırdıvanzner+Erdal Atabek+Hakan Tabakan+Oğuz Atay+Helen Davinport Gibbons+Naim Tirali+Bekir Yıldız+Onat Kutlar+Uğur Pişmanlık+Fikret Kızılok+Nursel Duruel+Orhan Veli+Mehmet Barış+İbrahim Aydın. Sadece edebiyat değil manilerde, türkülerde ve yine edebiyattan sinemaya uyarlanan eserler de afişleriyle yer alıyor.” şeklinde açıklamada bulundu. Eseri edinmek isteyenler, aşağıdaki bilgileri kullanabilirler.

Uğur Pişmanlık
Aratos Felsefe Dergisi Yayın Yönetmeni

aratosdergisi@gmail.com veya

ugurpismanlik@gmail.com

**************************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d