Loading

Edebiyat Atölyesi Dergisi yöneticileri ”2023 Öyküi Yarışması” düzenledi, yarışma şartları aşağıdaki şekildedir.

KATILIM KOŞULLAR;

-Tek bir öykü ile başvurulabilir, öyküler elektronik ortamda veya kâğıt baskı olarak yayımlanmamış. Başka bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır ve yarışmanın sonucu açıklanana kadar, yayımlanmamalıdır.

-Yarışma para ödüllüdür, katılım için bir adet ”Edebiyat Atölyesi Dergisi”nin (Öykü Yazmanın İncelikleri) sayısı, e-dergi alınmalıdır. Satın alma linki, aşağıdaki şekildedir. https://www.yeganekitap.com/nasil-oyku-yazilir-sayisi-e-dergisi

-Her biri en fazla 1500 sözcük uzunluğunda, word dosyası olarak edebiyatatolyesiodulleri@gmail.comadresine gönderilmelidir.

-Başvuru 15 Kasım 2023 günü, sonuna kadar gönderilmelidir.

-Başvuru için gönderilen e-posta, iki word dosyasından oluşmalıdır.

1-Birinci dosyada yazarın-adayın adı+öyküsünün adı+belirlediği rumuz+adresi+cep telefonu+e-posta adresi ve kısa özgeçmiş bilgisi bulunmalıdır.

2-Öykünün yer alacağı diğer dosyaya, yazarın adı yazılmayacaktır.

-Yayın kurulu, adayların dosyalarını yönetmeliğe uygunluk+ özensizlik+belirgin anlatım sorunu+yazım hatası gibi yönlerden inceleyecektir. Yarışmayı düzenleyen Edebiyat Atölyesi Dergisi Yayın Kurulu, aynı zamanda jüri üyesidir.

-Ödüle gönderilen öykülerin, hukukî sorumluluğu yazarına aittir. İntihal veya üçüncü kişilerin telif hakkı gibi durumlarda, sorumluluk yazara aittir.

-Yarışma dili, Türkçedir.

-Bir öykünün, birden fazla yazarı olamaz.

-Bir yazar, yarışmaya sadece tek öyküyle katılabilir.

-Yarışmanın kazananı, 29 Aralık 2023’de açıklanacaktır.

ÖDÜLLER;

Birinci’ye.2.000 TL,

İkinci’ye.1.500 TL,

Üçüncü’ye.1.000 TL,

İlk 10’a giren tüm isimler açıklanır ve öyküler www.edebiyatatolyesi.net sitesinde yayımlanır.

**************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d