Loading


Eksik Parça Yayınları 5. Seyhan Livaneli Öykü Yarışması’nı düzenledi, yarışmaya iştirak şartları aşağıdaki şekildedir.
KATILIM KOŞULLARI;
-Ödül, öykü türünde kitabı yayımlanmamış 18 yaş üzeri yazar ve yazar adaylarına açıktır. (Diğer türlerde kitabı yayımlanmış olmak, başvurmaya engel değildir.)
-Ödüle, iki öyküyle başvurulur. Öyküler elektronik ortamda veya kâğıt baskı olarak yayımlanmamış, başka bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır ve yarışmanın sonucu açıklanana kadar yayımlanmamalıdır.
-Her biri en fazla 1500 sözcük uzunluğunda, iki öykü tek word dosyası içinde gönderilmelidir.
-Başvuru, adayın kendisi tarafından, seyhanlivanelioykuyarismasi@eksikparca.com e-posta adresine 15 Ekim 2023, saat 24.00’e kadar gönderilmelidir.
-Başvuru için gönderilen e-posta, iki word dosyasından oluşmalıdır.
Birinci dosyada yazarın-adayın adı+iki öyküsünün adları+belirlediği rumuz+adresi+cep telefonu+e-posta adresi ve kısa özgeçmiş bilgisi bulunmalıdır.
-İki öykünün yer alacağı diğer dosyaya, yazarın adı yazılmayacaktır.
-Dosyaların her ikisi de, belirlenmiş olan rumuz adıyla kaydedilmiş olmalıdır. “rumuz-1” ve “rumuz-2” biçiminde.
-Düzenleme kurulu, jüri üyelerine ön elemeden geçen adayların dosyalarını isimsiz iletecektir.
-Düzenleme kurulu adayların dosyalarını, yönetmeliğe uygunluk+ özensizlik+belirgin anlatım sorunu+yazım hatası gibi yönlerden inceleyecektir. Yarışmayı düzenleyen kurum, ön seçici kurul oluşturma yetkisine sahiptir.
-Ödüle gönderilen öykülerin, hukukî sorumluluğu yazarına aittir. İntihal veya üçüncü kişilerin telif hakkı gibi durumlarda, sorumluluk yazara aittir.
-Seçici kurul üyelerinin birinci derece yakınları, önceki senelerde ödülümüzü alan ve finale kalan yazarlar ödüle başvuramayacaktır.
-Yarışmanın kazananı 22 Ocak 2024’te açıklanacak, Nisan 2024’te ödül töreni düzenlenecektir.
ÖDÜL;
Ödülü kazanan yazarın öykü dosyası, ”Eksik Parça Yayınları” tarafından kitaplaştırılacaktır.

**************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: