Loading

İlkyaz bir yarışma değildir, uluslararası bağlantıları olan bir genç yazarlar ailesidir. Bu nedenle lütfen çalışmalarınızı “yarışma” notuyla değil, “İlkyaz Genç Yazarlar Kısa Öykü Başvurusu” ya da “İlkyaz Genç Yazarlar Şiir Başvurusu” başlığıyla ilkyaz2018@gmail.com e-posta adresine biyografinizle birlikte iletiniz.
PEN International Uluslararası Yazarlar Birliği’nin desteğiyle yayın hayatına başlayan İlkyaz Platformu, Türkiye’den 35 yaş altı genç yazar ve şairlere çağrıda bulunuyor. Proje kapsamında her üç ayda bir seçilen 3 (Üç) genç yazarın kısa eserleri (Şiir veya kısa öykü) İlkyaz tarafından önce İngilizceye, ardından o ay iş birliği yapılan PEN Merkezine göre değişen ikinci bir dile çevriliyor. Böylece, genç yazar ve kısa eserinin uluslararası düzeyde tanıtımının yapılması da sağlanıyor.
Nasıl Başvuracaksınız?
Kurucusu ve yayın yönetmeni Ege Dündar, yöneticisi Irmak Ertaş olan. Danışma Kurulu ise Halil Gediz ve Özge Sargın isimlerinden oluşan İlkyaz’a ilkyaz2018@gmail.com e-posta adresi üzerinden isim, soyisim ve yaşınızla birlikte yazılarınızı ulaştırarak başvuru sağlayabilirsiniz. Yayımlanan yazıların ve diğer kazanımların basılmasının ve beraberinde etkinliklerde de tanıtılmasının planladığı platformda, ayrıca yazısı kabul edilen yazarlara honorarium adı altında 50 euroluk bir ödeme de yapılıyor.

*****************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: