Loading

-Yarışmaya, her ülkeden yaş farketmeksizin tüm besteciler katılabilir.

KATILIM KOŞULLARI;

-Yarışma, orkestra eserleri dalındadır.

-Yarışmaya gönderilen eser, klasik senfonik orkestra kadrosu için bestelenmiş olmalıdır.

Enstrümentasyon: maksimum üçlü orkestra (3333-4331-timp-perc-strings)

-Eserin süresi en az 10 dakika olmalı, 15 dakikayı geçmemelidir.

-Yarışmaya gönderilen eser, en geç 12 Ocak 2024 Cuma gününe kadar teslim edilmiş olmalıdır.

-Besteciler, besteleme teknik ve stillerinde özgürdürler.

-Ödül kazanan bestecilerin eserleri, 03 Nisan 2024 Çarşamba (Bu tarih Merhum İhsan Doğramacı’nın 109. Yaş günüdür) BİLKENT SENFONİ ORKESTRASI tarafından Şef Gürer Aykal yönetiminde seslendirilecektir.

-Yarışma her ülkeden tüm bestecilere açık olup, herhangi bir yaş sınırı yoktur.

-Jüri Üyeleri, yarışmaya katılamazlar.

-Yarışmaya gönderilen eserler yayınlanmamış, alenileşmemiş, seslendirilmemiş ve ödül kazanmamış olmalıdır. Eserlerin telif haklarının tamamen bestecisine ait olması gereklidir. Yarışmaya gönderilen eserler yarışma sonuçlanıp, ödül kazananlar belli olmadan önce hiçbir yerde yayınlanamaz.

-Bir besteci, yarışmaya birden çok eserle katılamaz.

-Ödül kazanan bestecilerin eserlerini Bilkent Senfoni Orkestrası’nın seslendirmesi halinde, hiçbir zaman telif hakkı doğmayacaktır. Bu karar doğrultusunda, eserin Bilkent Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilmesi sebebiyle eser sahibi veya eserin mali haklar sahibi herhangi bir hak talep edemez.

-Ödül kazanan bestecilerin eserlerinin seslendirme hakkı ile CD+ Kaset+Video+CD+DVD ve radyo ile internet müzik kanallarında yayımlanma hakları üç yıl süre ile İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi’ne ait olacaktır.

-Ödül kazanan bestecilerin eserlerinin herhangi bir orkestrada seslendirilmelerinde, programda eser isminin yanı sıra almış olduğu ödül de mutlaka belirtilecektir.

-Yarışmaya katılan eser sahipleri, bu şartnamedeki hükümleri bütünüyle kabul etmiş sayılırlar.

-Besteci eserin bilgisayarla yazılmış orkestra partisyonunu ve rahat okunabilir, sayfa çevirme düzenindeki orkestra partilerini PDF formatında bir flash-belleğe yükleyerek; 

Bilkent Üniversitesi 

Prof.Dr.İhsan Doğramacı Uluslararası Beste Yarışması 

06800 Bilkent-Ankara 

adresine posta ile gönderir. Herhangi bir konuda, düzenleme Kurulu ile idicc@bilkent.edu.tr e-posta adresi üzerinden iletişime geçilebilir.

-Yarışmaya gönderilen eser, en geç 12 Ocak 2024 Cuma gününe kadar teslim edilmiş olmalıdır. Herhangi bir sebeple belirtilen tarihten sonra gelecek eserler, yarışmaya katılamazlar. Postada meydana gelecek gecikmeler ve kayıplardan ”Düzenleme Kurulu” sorumlu tutulamaz.

İHSAN DOĞRAMACI BESTE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

Birinci’ye.20.000 TL.,

İkinci’ye.10.000 TL.,

Üçüncü’ye.7.500 TL.,

3 Kişiye Mansiyon Ödülü.5.000 TL…

************************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: