Loading

Türkiye’nin Köklerine Uzanan Destansı Buluşma: 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başlıyor! Trakya’nın Göğsünde Ata Sporumuz Canlanıyor! Yazarlar ve Şairler Kırkpınar’da Kitaplarını İmzalıyor!

Türk milletinin köklü geleneği, dayanıklılığı ve birlik ruhunu yansıtan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 662. Kez kapılarını açıyor. Kırkpınar, dünyanın en uzun süre devam eden spor organizasyonlarından biri olarak tarihine yeni bir sayfa eklemeye hazırlanıyor. Trakyalı yazarlar ve şairler ise bu eşsiz etkinlikte kitaplarını imzalayarak güreşseverlerle buluşacak.
7 Temmuz Cuma günü başlayacak olan 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali, 9 Temmuz Pazar günü son bulacak. Bu heyecan dolu üç gün boyunca güreş severler, Türk’ün ata sporunun nefes kesen mücadelelerine şahitlik edecek. Kırkpınar, yüzlerce yıl boyunca aktarılan geleneğiyle Türk milletinin birlik ve dayanışma ruhunu pekiştiren bir platform olmayı sürdürüyor.
Ancak bu yıl, etkinlik sadece güreş müsabakalarından ibaret olmayacak. Trakyalı yazarlar ve şairler de Kırkpınar’da kendilerine ayrılan alanda kitaplarını imzalayacaklar. İnci YILMAZ ŞİMŞEK, Nezahat YENİÇERİ, Merve MANDALI, Ayşe ÖZKILIÇ, Mustafa ERMİŞ, Nazmi METİN, İbrahim KOSER, Yılmaz TAŞDELEN, Nurettin KORKMAZ, Alaeddin İKİCAN gibi birbirinden değerli isimler, güreşseverlerle buluşarak edebiyatın büyülü dünyasını paylaşacaklar.
Kırkpınar’da kitap imza etkinlikleri 7 Temmuz Cuma günü İnci YILMAZ ŞİMŞEK, Nezahat YENİÇERİ, Merve MANDALI, Ayşe ÖZKILIÇ , Mustafa ERMİŞ, Nazmi METİN, İbrahim KOSER ve Yılmaz TAŞDELEN ile başlayacak. 8 Temmuz Cumartesi günü ise İbrahim KOSER, Mustafa ERMİŞ, Nazmi METİN, Nurettin KORKMAZ ve Alaeddin İKİCAN yazarlarımız imza gününe katılacak. Son olarak, 9 Temmuz Pazar günü İbrahim KOSER, Mustafa ERMİŞ, Nazmi METİN ve Alaeddin İKİCAN, kitapseverlerin yanı sıra güreş severlere de kitaplarını imzalayacaklar.
Bu yılki 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, güreş tutkunları ve edebiyat severler için unutulmaz bir deneyim olacak. Türk’ün ata sporunu yaşatan bu eşsiz organizasyon, aynı zamanda yazarlar ve şairlerin kitaplarını imzalayarak kültürel bir etkileşim ortamı sunacak. Kırkpınar’da köklü bir spor geleneği ile edebiyatın bir araya geldiği bu anlamlı buluşma, Türk milletinin birlik ve dayanışma ruhunu bir kez daha pekiştirecek.
Eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK Hükümsüz Kimlikler, Bir Kedi ve Bir Adam, Şen Yuva adlı öykü kitaplarını ; Ölümüne Aşk, Kayıtsız Kimlikler adlı romanlarını, Öğretmenler için Yaratıcı Yazarlık El Kitabı adlı etkinlik kitabını ve Uzay’ın Kayıp Gezegeni adlı çocuk kitabını okurları için imzalayacak. İbrahim KOSER Ötekiler-Taşeron İşçiler ve Düşler Apartmanı adlı romanlarını imzalayacak. Ayşe ÖZKILIÇ Uyanış Yolculuğum adlı kitabını imzalayacak. Mustafa ERMİŞ Pazryk’tan Kırklareline Karagöz – Türk Gölge Oyunu ve Mani mi Yakıştırma mı adlı kitaplarını imzalayacak. Nazmi METİN Nisan Güzeli, Sarı, Uzunköprü’de iz bırakanlar, Hayatımın o anları, Meriç, Uzunköprü, Ergene’de Neler Oldu, Renginiz Uzunköprü Sarısı adlı kitaplarını imzalayacak. Alaeddin İKİCAN Sevgiden Ötesi Yok , Gönül Evinde İKİCAN , Eğitim Sevdamız , Umudun Sevdası adlı şiir kitaplarını imzalayacak. Merve MANDALI Masal Diyarı, Masal Perisi, Masal Şatosu, Şipşak Çocuk Edebiyatı, Hayvanlar Alemi adlı çocuk kitaplarını, Derdimiz edebiyat adlı kitabını, Edebiyat Karnavalı, Edebiyat Mutfağında Açık Büfe, Günyüzü Edebiyatı, Benim Adım Kadın adlı öykü kitaplarını , Sicim adlı deneme kitabını imzalayacak. Nurettin KORKMAZ. İçimden Geçmeyen Başımdan Gecti adlı Romanını, Yaz Şiirleri adlı şiir kitabını imzalayacak. Nezahat Yeniçeri Çocuğun Sevgi Dili, Çocuğun Sevgi Dilinde Şiirler ve Öyküler , Umutlarım Hep Var adlı kitaplarını imzalayacak. GÜRSEL İLERİ Dördüncü Cemre adlı şiir kitabını imzalayacak. Yılmaz TAŞDELEN Ürküş adlı öykü kitabını, Bir Tek Sana Yenildim, Aşağı Mahalleye Ağıt, Bu Toprağın Çocukları adlı şiir kitaplarını imzalayacak. 7-8-9 Temmuz boyunca Sarayiçi Festival Alanında 15-A standında yazarlar ve şairler kitaplarını okuyucular ile buluşturacaklardır.

Reklamlar

By inadinakivircik

Hükümsüz Kimlikler, Ölümüne Aşk ve Öğretmenler için Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, Şen Yuva, Kayıtsız Kimlikler ve Uzay'ın Kayıp Gezegeni adlı kitapların yazarı

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: