Loading

Hayat hepimiz için düz bir çizgi değil, hepimizin hayatında inişli çıkışlı yollarımız olmuştur. İnsanoğluyuz hata yapmaya meyilli olarak yaratıldık. Önemli olan yaşanılan olaylar zincirinden gerekli dersi çıkarabilmek tecrübe ve tedbir esas olan olmalı ki yaşadığın olumsuzluğa değsin. İnsan hayatta başına ne geliyorsa ilk defa kendi yaşıyor gibi hissedebiliyor.

Çevremizde sevilelim isteriz. Takdir ve tebrik edilmek insanın fıtratına özgü kabul görülmek zaaf noktalarımız, öyle ki bazen yalnız kalma korkusu yüzünden ve sevilme duygumuzun tatmini için çoğu zaman bize uymayan düşünce ve insanlara eyvallah ederiz, hayır çizgimizi bile isteye çiğneriz. İnsanın en büyük koruyucusu kendisi olmalı. Bu bağlamda kendimize zararı dokunabilecek kişilerinden, muhabbeti kendine bir değer katmayan ortamlardan kaçınmak da korunma ve arınma yoludur. Bazılarına laf anlatmak tabiri caizse “Deveye hendek atlatmaktan güçtür “der büyükler. Başkaları sizin kendinizi koruma halinize kendi anladığı dilden anlamlar yükleyebilir ve başka cephelerden savaş açmaya çalışabilir. Günümüzde dostluk arkadaşlık kavramları o kadar seviye olarak alta çekildi ki benim inandığım “Kadın Kadının Dostudur “söylemi şahit olduklarımla yerle yeksan oldu. İnsanın En hassas anları inandığı değerleri, zaaf noktaları sohbet ortamında itina dinlenip ile ele geçirilip cepte biriktirilen bilgiler itina ile koz olarak elde bekletiliyor. Yeter ki o malum kötü gün gelip çatmaya görsün. İlk önce kendi zaaflarımızdan kendi yakın bildiklerimizden darbe yiyoruz.
Dolayısıyla hayır derken asla tereddüt göstermemeniz gereken samimi gelmeyen davranışlara maruz kaldığınızda yalnızlığın asil rengini daha çok seveceksiniz. Bunun adına tecrübe diyeceksiniz…
Bu hayatın yarısı çok hızlı EVET demekle, diğer yarısı da zamanında HAYIR diyememekle geçiyor.

SAMİMİYET DİLDE OLUP KALBE İNMEYENCE MİZANDA HEP EKSİK KALIYOR….

Sevgiyle Kalın…
#yakamozsatırlar✨️
@sevdaliinka

Reklamlar

By Sevda Bozacıoğlu

"Beni Hemen Anlamalısın, Çünkü Ben kitap değilim, Çünkü ben öldükten sonra kimse beni okuyamaz. Yaşarken anlaşılmaya mecburum..."

2 thoughts on “KALBİN MİZANI SAMİMİYET”
  1. Çok doğru ve bir o kadar anlamlı. Teşekkürler paylaşımınız için.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: