Loading

Merhaba sevgili künye online okurları, bildiğiniz üzere geçen hafta gayet centilmenlik havası içinde güzel bir seçim oldu. bu seçimin galibi olmadığından 28.05.2023 yılında Allah nasip ederse tekrar vatandaşlar olarak sandıkların başına giderek oyumuzu kullanacağız, demokratik bir ortamda. Ama bu seçimin bir daha tekrarlanmaması için önce bizler gidecek ve sıramız geldiğinde sandığa mührü kendimize yakın gördüğümüz liderden ziyade, aslında bu ülke için faydalı çalışma azmiyle dolu yüreği kıpır kıpır bir an önce seçilmek ve icraatlarını vatandaşının iyiliği, ülkesinin kalkınması ve refah düzeyimizi yükseltecek, alım gücümüzü güçlendirecek lider için oyumuzu kullanırken, yanımıza kararsız gördüğümüz, ya bunların ikiside bir şey yapmaz diyerek sandık başına gitmeyen arkadaşlarımızı ve kardeşlerimizi sandığın başına giderek oyunu kullanması için ikna edeceğiz.

Bir tarafta 21 yıldır ülkeyi yönetmiş değerli bir büyüğümüz, diğer tarafta yıllarca bürokrat olarak vatandaşına hizmet etmiş ve şu an halkı için muhalefetin başına geçerek Cumhurbaşkanlığına adaylığını koymuş bir başka liderimiz. söylemlerden yola çıkarak bugüne kadar verdiği mücadele ve hizmetlerine bakıp eksi ve artılarını elinize bir A4 kağıdı alarak yazın bu şekilde eğer kararsız kalmışsanız veya arkadaşınız ve kardeşinizi bu şekilde ikna edin ve sandığa oyunu kullanması için götürmeye ikna edin. Sonuçta iki liderde bu ülkenin yetiştirdiği müstesna liderlerin arasındalar. vatanı için neyin hayır ve şer getireceğini bizim kadar onlarında bildiklerini bizler biliyoruz. Tıpkı bizim onların siyasetini sorguladığımız gibi onlarda ülkenin içinde olan sorunları sorgulayarak çözüm yaratacaklardır. Yeterki bizler sandık başına gittiğimizde öncelikle menfaatlerimizi gözetmek zorunda olduğumuzu unutmamalıyız. Bizi her alanda yükseltecek, sanayimiz ve tarımda muasır medeniyetlere ulaştıracak Avrupa’nın, Amerika’nın Rusya ve Çin’in gölgesinden kurtaracak bir lidere ihtiyacımız olduğunu unutmamalıyız. Bu ülke dört bin yıllık tarihi boyunca hür ve özgür yaşamış bir milletin bir parçasından meydana gelen insan topluluğundan oluşmakta bunu iyi düşünmek gerek. Bizim onlardan (Avrupalı ve Amerikalı) ne farkımız var inanın benim iddiam şu biz onlardan daha zeki bir milletiz. algılarımız açık. korkmuyoruz karar verirken, yanlış yapsak ta düzelecek kudret ve güç var bizde. sadece yapılacak olan! Gençlerimizi önemseyelim ve onların hedeflerine ulaşmaları için destek olalım. Kadınlarımıza değerli olduklarını hissettirelim ve onların kamusal alanlarda daha fazla yer almalarının önünü açalım. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Bunun için güven şart. Topluma özgüveni aşılayacak gerçekten vatandaşını önemseyen liderlere ihtiyacımız var. O da şu an seçimde rekabet eden liderlerimizde mevcut. Yeterki destek verelim sandığa giderek oyumuzu kullanmak için beklemeyelim ve kararsızlığı bir tarafa bırakalım. Hadi hayırlısı olsun.

Reklamlar

By davutzol

İçimdeki yalnızlığım adlı kitabın yazarıyım burada sizlerle dostça paylaşımlarda bulunarak ortak noktada ve görüşte buluşmak için varım

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: