Loading

‘ELİF’

‘kaygan ve kırılgan zeminlerin naif güçlü çocuklarıyız’

Elif’in tüm geliri Sami Anık adına yapılan 4. Orman’a ve eş zamanlı devam eden 5. Orman projesine aktarılacak

 

30 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen İzmir Depreminde, depremin 65. Saatinde enkazdan bir itfaiyecinin parmağına tutunarak umutları arttıran 3 yaşındaki Elif için bestelenmiştir. 

Üretmeye ve farkındalık yaratmaya devam eden Gökhan Türkmen’in enstrümantel formundaki yeni teklisi ‘Elif’ Gtr Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda 31 Mart Cuma günü yayında.

Elif’in bestesi Gökhan Türkmen, düzenlemesi ve kompozisyonu Serkan Emre Çiftçi imzası taşıyor. Yeni teklide Türkmen’e; Tunç Çakır, Feryin Kaya, Burak Irmak, Alper Anık gibi başarılı müzisyenler eşlik etti. 

Şarkının video klibi Şile’de Murat Jokeryönetmenliğinde çekildi. Video klipte, aktivist ve koreograf Dicle Doğan, ‘kaygan ve kırılgan zeminlerin naif güçlü çocuklarıyız’ diye tanımladığı performansıyla yer aldı.

Elif’in tüm geliri 4. ve 5. Orman projesine

Elif, Gökhan Türkmen’in kalbinde hissettiği derin üzüntünün eseri. Elif’in dijital platformlardan elde edilecek tüm geliri Gökhan Türkmen’in Ege Orman Vakfı İşbirliğiyle hazırlıklarına başlanan müzisyen abisi Sami Anık adına 4. Orman projesine ve eş zamanlı 5. orman projesine aktarılıyor.

Hayatla bağlarını koparmayan, doğayla bir arada yaşamaya özen gösteren, insanın verdiği zorlu mücadeleleri şarkıları aracılığı ile aktaran Gökhan Türkmen, bir baba olarak Elif’te derinlerde yaşadıklarını melodiler vasıtasıyla aktardı.

Dicle Doğan hakkında:

Bağımsız koreograf, performans sanatçısı, aktivist. Uzun yıllardır hac yollarında ülkeler arası yürüyerek seyahat ediyor. Bu yerkürede toplamda 4270 km adımlamıştır.

Elif künye 

Music: Gökhan Türkmen

Arrangement- Composition- Trumpet: Serkan Emre Çiftçi

Drum- Percussion: Tunç Çakır 

Bass: Feryin Kaya

Acoustic Guitar – Lap Steel Guitar: Alper Anık

Piano- Synthesizer: Burak Irmak

Mix- Mastering: Feryin Kaya

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: