Loading

Date:02/03/2023
Time: 11:40AM

Daily Challenge in RK Community (Indian Poetry Group)

Dreams

Dreams are those that may happen but they actually never happen because it’s the mind takes you places which you don’t know if they actually exist or no. Dreams are just illusions in short.

Everyone’s dreams and ambitions in Life are different and can vary from situation or person to person.

But always remember never stop dreaming you never know when you’ll connect with someone who’ll help you reach that goal. Life is always full of surprises you never know what is coming next. Maybe one day you are King of the World and the very next day you are a nobody. So always stay humble and keep safe relations with people.

The more you dream, the less you’ll be occupied in wrong things. So keep dreaming of good things that may happen with you and try to enjoy your life.

®️ Rhyme Guru
©️ Author Nishant S Vaidya
Country: 🇮🇳 India

Reklamlar

By 1a - Künye Haber

"ben de yazıyorum, diyenler yazdı; biz siziz..." Şiir, Öykü, Deneme, Tefrika... Edebiyat, Felsefe, Psikoloji... Ekonomi, Muhasebe, Maliye... Etkinlik, Duyuru, Haber... diğer yazılarınız http://kunyeonline.com web sitemizde yayılacaktır. Yayınlanan her gönderi facebook, twitter, tumblr ve linkedln hesaplarımızda yayınlanır. Yayınlanacak metni kunyeonline@gmail.com adresimize mail gönderebilir ya da üye olarak sizler yayınlayabilirsiniz. ÖNEMLİ KURAL: 1-Kişi hak ve hürriyetlerine saygılı dinî, siyasî ve her ne sebeple olursa olsun hakaret içermeyen her türlü yazı yayınlayabilirsiniz. 2-Yazmak, yayınlamak, abone olmak, okumak, yorum yapmak, beğeni ve kaynak belirtilerek paylaşmak, ÜCRETSİZDİR. HESAP OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYINIZ:https://kunyeonline.com/kayit-ol-register/

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: