Ari Barokas’ın, yeni stüdyo albümü ‘Bu Toprak Senin’in tanıtım konseri 16 Ocak Pazartesi günü Kadıköy Moda Sahnesi’nde gerçekleşti.

Ari Barokas taze albümü Bu Toprak Senin’in şarkıları dışında,  önceki albümü ‘Lafıma Gücenme’de bulunan parçalarına da playlistinde yer verdi.

Duman grubunun bas gitaristi olarak tanıdığımız, ‘Aman Aman’, ‘Sor Bana Pişman Mıyım’, ’Yürek’, ‘Senin Marşın’, ‘Gözleri Kanlı’ gibi sevilen şarkılarda Ari Barokas imzası taşıyor.

İki saat boyunca aralıksız güçlü bir performans sergileyen Ari Barokas’a sahnede albümde de çalan ekibi eşlik etti.’80 yıllık yolu biraz düşünek’ şarkısıyla açılışı yapan Barokas, ’Gizli Gizli’, ‘Yolcu’, ‘Şife İstemem Balından’, ‘Felekten Saadet Çalınmaz’ gibi şarkılarını izlemeye gelenlerin alkışları ve eşlikleri ile seslendirdi.

Yeni albüm turnesi için Ari Barokas, Mart ayında İzmir, Bursa, Ankara, Antalya gibi şehirlerde sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor.

4’ü türkü 4’ü şarkı  olmak üzere 8 eserin yer aldığı Başkan Müzik etiketli ‘Bu Toprak Senin’ albümünün prodüktörlüğünü Ari Barokas üstlendi. Albümden dinleyici ile buluşan ilk tekli ‘Felekten Saadet Çalınmaz’ oldu. Nesimi Çimen, Özdemir Erdoğan, Fikret Kızılok, Neşet Ertaş, Tayfun Karatekin, Mahzuni Şerif, Hasan Hasgüler ve Aşık Veysel’in eserlerinin yer aldığı albümdeki tüm düzenlemeler Ari Barokas imzasını taşıyor.

‘Bu Toprak Senin’ albümünde ilk albümünde de olduğu gibi Ari Barokas’a akustik gitarda Utku İnan, kontrbasta Ekin Bilgin, davulda Mehmet Demirdelen; geri vokallerde ise Gülin Kılıçay ve Güler Tuncer eşlik ediyor.

 

Albüm: Bu Toprak Senin

Yayın Tarihi: 16 Aralık 2022

1. Seksen Yıllık Yolu Biraz Düşünek / Nasihat

2. Felekten Saadet Çalınmaz

3. Gizli Gizli

4. İki Çift Laf

5. Kadehler

6. Yolcu

7. Şifa İstemem Balından / Dikenin Batmasın

8. İki Parça Can

 

Albüm Künyesi:

Ari Barokas: Vokal, akustik gitar, prodüktör, düzenlemeler

Utku İnan: Akustik gitar

Ekin Bilgin: Kontrbas, geri vokal

Mehmet Demirdelen : Davul

Gülin Kılıçay: Geri vokal

Güler Tuncer: Geri vokal

Berk Kula: Mix

Ahmet Gökhan Coşkun: Mastering

Umut Güzeloğlu, Korhan Onaylı: Stüdyo teknisyenleri

Ari Barokas Biyografi

Ari Barokas, 1999 yılında kurulan ve Türkiye’nin önde gelen Türk rock grubu DUMAN’ın bas gitaristi ve geri vokalidir. 1971 doğumlu Barokas, bas gitarist kimliğinin yanı sıra DUMAN kariyeri boyunca, ‘Aman Aman’, ‘Yürek’, ‘Sor Bana Pişman Mıyım’, ‘Tövbe’ gibi birçok albüm hitiyle söz yazarı ve besteci kimliğiyle de dinleyiciyle buluşmuştur.

Barokas, 2018 yılında 10 parçadan oluşan ilk solo albümü ‘Lafıma Gücenme’yi yayınladı. Albümdeki tüm şarkılar Barokas tarafından kaleme alındı ve bestelendi.

2021 yılında yayınlanan ‘Lafıma Güncenme (Stüdyodan Konser)’ albümünün ardından Barokas, prodüktörlüğünü üstlendiği ‘Bu Toprak Senin’ albümünü, dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: