Loading

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Gelir İdaresi Başkanlığının Faydalanıcısı, İhale ve Sözleşme Makamının Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) ve PwC Türkiye’nin Yüklenicisi olduğu “Kayıt Dışı Ekonominin Azaltılması Kapsamında Denetim Kapasitesinin Güçlendirilmesi ve Kurumlar Arası Veri Paylaşımının Artırılmasına Yönelik Teknik Yardım Projesi” Kapanış Töreni, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcımız Sayın Yunus ELİTAŞ ve Gelir İdaresi Başkanımız Sayın Bekir BAYRAKDAR’ın katılımlarıyla 7 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Kayıt dışı ekonomi ile mücadelede süreklilik çok önemlidir. Geçmiş yıllarda kayıt dışı ekonomiye karşı mücadele için eylem planları kamu kurum ve kuruluşlarının iş birliği içinde başarıyla uygulanmış olup, iş birliği ve eşgüdüm sağlanmasının, etkin bir izleme ve denetim sistemi için gerekliliğinin önemi ortaya konmuştur.

Gelir İdaresi Başkanlığınca yürütülen proje vasıtasıyla kurumlar arası veri paylaşımının artırılması kapsamında İdarenin eylem planlarının desteklenmesi ve izleme ve denetim kapasitesinin güçlendirilmesi hedeflenmiştir. Proje kapsamında Ocak 2019’dan bugüne kadar ilgili ve ilişkili tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve özel sektör ile bir araya gelinmiş, denetim ve kurumlar arası veri paylaşımı konularında birçok sektörün sorunları tespit edilerek ortak akıl ile çözüm önerileri üretilmiştir.

1 / 4

Yayın Tarihi: 7/12/2022 – 17:17

Reklamlar

By 1a - Künye Haber

"ben de yazıyorum, diyenler yazdı; biz siziz..." Şiir, Öykü, Deneme, Tefrika... Edebiyat, Felsefe, Psikoloji... Ekonomi, Muhasebe, Maliye... Etkinlik, Duyuru, Haber... diğer yazılarınız http://kunyeonline.com web sitemizde yayılacaktır. Yayınlanan her gönderi facebook, twitter, tumblr ve linkedln hesaplarımızda yayınlanır. Yayınlanacak metni kunyeonline@gmail.com adresimize mail gönderebilir ya da üye olarak sizler yayınlayabilirsiniz. ÖNEMLİ KURAL: 1-Kişi hak ve hürriyetlerine saygılı dinî, siyasî ve her ne sebeple olursa olsun hakaret içermeyen her türlü yazı yayınlayabilirsiniz. 2-Yazmak, yayınlamak, abone olmak, okumak, yorum yapmak, beğeni ve kaynak belirtilerek paylaşmak, ÜCRETSİZDİR. HESAP OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYINIZ:https://kunyeonline.com/kayit-ol-register/

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: