Loading


Eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK eserlerine bir yenisini daha ekledi. Ödüllü öykü yazarı İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in kaleminden çocuklar için eğitici ve öğretici bir eser.


Eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK roman, şiir ve öykü çalışmalarından sonra eserlerine bir yenisini daha ekledi. Ödüllü öykü yazarı İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in kaleminden çocuklar için eğitici ve öğretici bir eser. 2022 yılı içinde katıldığı üç yarışmada öyküleri çeşitli ödüller alan İnci YILMAZ ŞİMŞEK çocuk edebiyatına armağan niteliğinde bir eser kaleme aldı.
Göl Kitap Yayıncılık tarafından basıma hazırlanan kitabın kapak tasarımı ve resimleri ünlü karikatürist Sonay YILMAZ’ın fırçasından çıktı. Kitabın yayın öncesi geliştirici editörlüğü yazar ve şair Betül FIRAT tarafından yapıldı.
“Uzay’ın Kayıp Gezegeni” hayalinin peşinden koşarken yılmamayı, azmetmeyi çocukları sıkmadan öğretiyor. Aile içi ilişkilerde rolleri tanımlaması açısından eşsiz bir eser olarak görülen Uzay’ın Kayıp Gezegeni; Türkiye’de ilk defa çocuklar için hem psikolojik danışman hem de uzman sınıf öğretmeni onaylı çocuk kitabı olarak raflarda yerini aldı. Hem bir anne, hem bir öğretmen hem de de bir yazar olan İnci YILMAZ ŞİMŞEK kendi çocuklarına ve öğrencilerine anlattığı öyküleri kitaplaştırmaya devam ediyor. Uzay’ın Kayıp Gezegeni adlı eseri de bu amaçla basıma hazırlayan YILMAZ ŞİMŞEK hem ebeveynlerin hem de öğretmenlerin rahatlıkla okuyup okuyabileceği eserlerine bir yenisini daha ekledi.
Uzay’ın Kayıp Gezegeni gece rüyasında gördüğü gezegeni aramaya başlayan Uzay’ın araştırma sürecinde başından geçenleri anlatıyor. Her ebeveynin gönül rahatlığı ile çocuğuna okuyabileceği, her sınıf öğretmenin gönül rahatlığı ile öğrencilerine okutabileceği bir eser olarak TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde okuyucularla buluşacak. GÖL YAYINLARI 2. Salon 280-A Standında bir hafta boyunca imzada olacak olan yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK çocuk ruhuna, psikolojisine hitap eden Uzay’ın Kayıp Gezegeni adlı çocuk kitabı için TÜYAP İstanbul 39. Uluslararası Kitap Fuarı’nda olmaktan dolayı kıvanç duyduğunu dile getirdi. İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in imza günleri ve saatleri ise değişiklik göstermektedir. 5 Aralık Pazartesi günü saat 14:00-16:00, 6 Aralık Salı günü saat 14:00-16:00, 7 Aralık Çarsamba günü saat 12:00-14:00, 8 Aralık Perşembe günü saat 14:00-16:00, 9 Aralık Cuma günü saat 14:00-16:00, 11 Aralık Pazar günü saat 12:00-14:00 ‘te İnci YILMAZ ŞİMŞEK okurları ile buluşacaktır. Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği (YAZŞADER) Kırklareli temsilcisi olan yazar 6 Aralık Salı günü saat 11:00-14:00 saatleri arasında 4. Salon 405B Standında bulunacaktır.

Uzay’ın Kayıp Gezegeni Arka Kapak Yazısı
“Uzay’ın kayıp gezegenini aramasına yardımcı olan anne babasının ona yaklaşım tarzı çocukların da merak duygusunu geliştirmek isteyen tüm anne babalara örnek olacak şekilde tasarlanmış. Araştırma yapmaya hevesli ve meraklı tüm çocukların okuması için tavsiye edebileceğim bu kitap aynı zamanda ebeveynleri tarafından da okunabilir. Uygun iletişim becerilerine dikkat edilerek akıcı bir üslupla yazdığı bu yeni kitabı için eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’i tebrik ederim. Bir sonraki macera öyküsünü de sabırsızlıkla bekliyorum.” Psikolojik Danışman Dr. Nuray SEVİNÇ
“Eğitimci yazar İnci Yılmaz Şimşek’in kaleminden çok akıcı bir dil ile çocukların anlayabileceği ve ilgilerini çekebileceği bir konu üzerinde aynı zamanda okurken her alanda ders alabilecekleri bölümlerle pekiştirilmiş anlamlı bir kitap. Gönül rahatlığıyla 9-10 yaş öğrencilerime tavsiye edeceğim bir eser.” Uzman Sınıf Öğretmeni Dilek YEŞİLİnci YILMAZ ŞİMŞEK kimdir?


1983 yılında Siirt’te doğdu. Çukurova Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Bölüm birincisi olarak okulunu bitirdi. Mesleği süresince başarı ödülleri, başarı belgeleri ve paketler aldı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uzaktan Öğretim alanında yüksek lisansını yaptı. Amerika’daki Illinois Üniversitesi’nde 2011 yılından beri çevrimiçi eğitimlere katılmaktadır. Bu eğitimler kapsamında farklı ülkelerden seçilmiş meslektaşlarına ve akademisyenlere dezavantajlı çocukların eğitimi, kız çocuklarının eğitimi, kadın istihdamı, edebiyatta kadın olmak, sanat ve edebiyat, edebiyatta dijitalleşme gibi konularda eğitim verdi. Yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK evli ve iki çocuk annesidir. Çeşitli basılı ve dijital dergilerde öyküleri yayımlanmaktadır. Halen yetişkin, genç ve çocuk edebiyatı alanında eserler hazırlamaktadır.
Yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in ‘Bir Kedi ve Bir Adam’ öyküsü Kaygusuz Abdal 12. Öykü ve Şiir Yarışması’nda Alanya Kale Ödülü’ne layık görüldü. Bu öyküsünün de yer aldığı öykü seçkisi Yol Akademi Yayınları tarafından düzenlenen kitap dosyası yarışmasını kazanarak ücretsiz basım desteği aldı. ‘Acilde İlk Günüm’ adlı öyküsü Acilin Öyküsü 2022 Yarışması’nda yayımlama ödülü alarak yarışmaya ait öykü kitabında aldı. ‘Bir Kutu Geçmiş’ adlı öyküsü Yılmaz Sunucu Öykü Yarışması’nda “Anılmaya Değer Öyküler Ödülü” almaya hak kazandı. Amasya Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği ‘Ferhat ve Şirin Öykü Yarışması 2022’ de seçici jüri olarak görev aldı. Sanat ve edebiyat alanında çeşitli plaketleri, başarı ve katılım belgeleri bulunmaktadır.
EDEBÎ ESERLERİ:
1- Hükümsüz Kimlikler, (Öykü) Ocak 2021
2- Ölümüne Aşk, (Roman) Mart 2021 / 2. Baskı – Mayıs 2022 (İngilizce çeviri, Mayıs 2022)
3- Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, (Araştırma-Etkinlik) Haziran 2021 / 2. Baskı – Ekim 2022
4- Şen Yuva, (Öykü) Eylül 2021 / 2. Baskı – Haziran 2022
5- Bizim için Toplum, (Antoloji) Eylül 2021
6- Kayıtsız Kimlikler, (Roman) Aralık 2021 / 2. Baskı – Haziran 2022 (İngilizce çeviri, Mart 2022)
7. Reporting from Hell, (Şiir) İngilizce Baskı Ağustos 2022
8- Summoning the Darkness, (Şiir) İngilizce Baskı Eylül 2022
9- Yürekten Kaleme Öykü Senfonisi, (Antoloji) Ekim 2022
10- Yürekten Kaleme Şiir Senfonisi, (Antoloji) Ekim 2022
11- Uzay’ın Kayıp Gezegeni, (Çocuk Öykü) Kasım 2022

İletişim:
E-posta: inadinakivircik@gmail.com
Sosyal Medya Hesapları: @inadinakivircik

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: