Loading

-Anayasamızın 3. Maddesinde (Değiştirilemez) olduğu gibi şiir yarışmamızın dili Türkçedir, Türkiye Türkçesiyle yazılmış olması kaydıyla Türkiye ve Türk Dünyasından gerçek kişiler yarışmaya katılabilir. Devletimizin bütünlüğünü, Türk aile yapısını bozucu ve zedeleyici şiirler yarışma dışı bırakılacaktır.

-Yarışma, serbest şiir kategorisinde yapılacaktır.

-Bir yarışmacı, 2 adet eserle katılabilir.

-Yarışmaya gönderilen eser, herhangi bir yarışmaya katılmamış-ödül almamış olmalıdır. Yarışmacı, yarışmaya gönderdiği eserin daha önce hiçbir yarışmaya katılmadığını-ödül almadığını kabul ve taahhüt eder. Tespit edilen şiirler, ödül alsa bile değerlendirme dışı bırakılır.

-Yarışmaya gönderilen eser, matbu ya da dijital ortamda yayımlanmamış olmalıdır.

-Eser özgün olmalı, eser içerisinde alıntı bulunmamalı ve herhangi bir şiirin taklidi olmamalıdır. Yarışmaya gönderilen eserin uzunluğu, 50 satırı aşmamalıdır.

-Yarışmaya katılan şiirlerden uygun bulunanlar, duruma ve imkânlara göre kitaplaştırılacaktır. Yarışmacı gönderdiği eserin–ödül almasa da, www.edebiyatevi.com‘un hazırlayacağı kitapta yer alması hususunda telif haklarını mecra ve süre kısıtı olmaksızın www.edebiyatevi.com‘a tam ruhsatlı devrettiğini kabul ve taahhüt eder.

-Yarışmaya www.edebiyatevi.com‘da üye olup, son 6 ay içinde en az 20 ve üzeri şiir ya da nesir türü yazıları yayınlanmış olmalı. Çeşitli yazılarda, en az son 4 aya ait 50 ve üzeri yorumu bulunmalıdır. Yorumlar ve yazılar aynı günde yapılmamalı, çeşitli günlere yayılmış olmalıdır. Yorumlar kopyala yapıştır şeklinde değil ve fakat sadece birkaç satırdan ibaret olsa da, şiir veya nesirle ilgili olduğu açıklıkla anlaşılmalıdır. Buradaki son 6 ay ve son 4 ay ifadelerinden anlaşılması gereken, ilgili kategorideki yarışmaya son katılım tarihinden geriye giderek hesaplanacak son 6 ay ve son 4 ay olmalıdır. Bir diğer deyişle, sitemize yeni katılacak şairler de bu koşulları rahatlıkla sağlayabilecektir.

www.edebiyatevi.com‘un birinci derece akrabaları, jüri ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

-Ödüller, www.edebiyatevi.com eser sahibine veya yetkilendirdiği kişiye verilecektir. Yarışmaya, eser göndererek katılan tüm yarışmacılar “Yarışmaya Başvuru ve Katılım Koşulları”nda belirtilen bütün yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır.

-Şiirler https://yarisma.edebiyatevi.com/ adresinden, iletişim bilgileri tam ve eksiksiz olarak ayrı ayrı gönderilecektir. Şiirlerin içinde, katılımcının adı bulunmayacaktır.

-Yarışmanın konusu, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olmasından dolayı KAHRAMANLIK-BAYRAK VE CUMHURİYET şiirleri öncelikli olmak kaydıyla serbest olarak belirlenmiştir.

-3 kategoride ki yarışmamızın herhangi birinde dereceye girenler, bir başka yarışmada dereceye girse bile ödül alamazlar.

NOT.Yarışmadan ayrıca sitemizde 4 aylık periyotta en fazla nitelikli yorum yapan, en fazla yazı ve şiir ekleyenler de ödüllendirilecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDEDİR.

SERBEST ŞİİR KATEGORİSİ;

Katılma Başlangıç.01 Kasım 2022,

Son katılma Tarihi.01 Mart 2023,

Açıklama Tarihi.25 Mart 2023.

HİKAYE KATEGORİSİ;

Katılma Başlangıç.01 Mart 2023,

Son katılma Tarihi.01 Temmuz 2023,

Açıklama Tarihi.25 Temmuz 2023.

HECE ŞİİRİ KATEGORİSİ;

Katılma Başlangıç.01 Temmuz 2023,

Son katılma Tarihi.01 Kasım 2023,

Açıklama Tarihi.25 Kasım 2023.

ÖDÜLLER;

Her kategori için ayrı ayrı,

Birincilik ödülü.6.000,00 TL,

İkincilik ödülü.4.000,00 TL,

Üçüncülük ödülü.3.000,00 TL,

Mansiyon.1000,00 TL,

Mansiyon.1000,00 TL,

En fazla nitelikli yorum.1.500,00 TL,

En fazla yazı ekleyen.1.500,00TL,

JÜRİ;Site üyeleri içinden katılım olacağından, jüri üyeleri gizli tutulmuştur.

Jüri Başkanı.Âdem Efiloğlu

**************************************************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: