Loading

Ankara Tiyatro Yapımcıları Derneği ve Turgay Yıldız Ailesi Turgay Yıldız Çocuk Oyunu Yazma Yarışması düzenledi.

KATILIM KOŞULLARI;

-Yarışmada, konu ve tema sınırlaması yoktur.

-Oyunlar, özgün olmalıdır. Uyarlama eserler, yarışma dışı tutulacaktır.

-Oyunların çocuk psikolojisi-pedagojisine, çağdaş değerlere ve tiyatro estetiğine uygunluğu ve sahnelebilirliği gözetilecektir.

-Eserlerin, başka ırkları-ulusları-dilleri-engellileri-kadınları aşağılayıcı nitelikte olmamaları gerekmektedir.

-Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce yayımlanmamış, amatör- özel ya da ödenekli topluluklarca yurt içinde veya yurt dışında sahnelenmemiş olması gerekmektedir.

-Yarışma, yurt içinden ve yurt dışından herkese açıktır. ancak seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

-Yarışmaya son katılım tarihi, 09 Ocak 2023‘tür. Gecikmeler, dikkate alınmayacaktır.

-Her oyun yazarı, yarışmaya bir eserle katılabilir.

-Sayfa sayısı konusunda, sınır yoktur.

-Gönderilecek eserlerin Times New Roman karakterinde, 1.5 aralıkla ve oyun yazma ve dil bilgisi kurallarına uygun olması gerekmektedir. -Oyunlar A4, Word formatında yazılmış olmalı, dijital olarak antiyap06@gmail.com e-posta adresine gönderilmelidir.

-Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil, rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle, eserin üzerinde gerçek kimliği anımsatacak ya da açıklayacak bir bilgi olmamalıdır. Yazarların, oyun metinlerinin ilk sayfasına oyunun adını ve bir kelimeden oluşacak rumuzu yazmaları gerekmektedir. Ayrıca 27 Şubat 2023 tarihinde, antiyap06@gmail.com e-posta adresine rumuzlarını da içeren bir Word sayfasına, özgeçmişlerini-fotoğraflarını ve iletişim bilgilerini yazmaları gerekmektedir.

TURGAY YILDIZ ÇOCUK OYUNU YAZMA YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

Birinci’ye.8.000 TL.,

İkinci’ye.5.000 TL.,

Üçüncü’ye.3.000 TL.

**********************************************************************************************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: