Loading


Katılım Koşulları;
-Ödül her yıl öykü, şiir ya da deneme türündeki (Önceden kitap olarak yayımlanmamış) basıma hazır bir dosyaya verilir. 2022 Edebiyat Ödülü ise öykü türündeki bir dosyaya verilecektir.
-İmzalı dilekçeyle ödüle başvuran yazar, ödül koşullarını kabul etmiş sayılır.
-Ödüle başvuran basıma hazır dosyalar şöyle düzenlenmelidir;10,5 punto, cambria karakteri. Dosya boyutu, 13,5 x 19,5 cm olmalı. Sayfa düzeninde, bütün yönlerden 1,5 cm boşluk bırakılmalı. En fazla, 92 sayfa olmalı ve Word programıyla düzenlenmelidir.
-Dilekçe ve dosyaların en geç ,16 Kasım 2022 tarihine kadar gunceyayinlari@hotmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.
-Ödüle başvuran dosyalar Dr. Gizem Ece Gönül-Nilay Bilir ve Merve Gün’den oluşan kurul tarafından ön incelemeden geçirilir, ön incelemeden geçen dosyalar seçici kurul üyelerine sunulur.
-Ön incelemeden geçen dosyalar, seçici kurul tarafından değerlendirilir. Edebiyat ödülüne layık görülen yazara, Menteşe Belediyesinin Muğla’da düzenleyeceği törenle 26 Kasım 2022 tarihinde ödül sertifikası ve plaketi sunulur.
-Jüri üyelerinin ve ödül sahibinin yol ve konaklama masrafları, Menteşe Belediyesi tarafından karşılanır.
-Seçici kurul tarafından ödüle layık görülen dosya, Günce Yayınları tarafından 500 adete kadar basılıp dağıtıma sunulur. Telif ücreti olarak, yazarına 35 adet kitap hediye edilir.

**************************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: