Loading

   Sokağa çıktığımda robotlaşmış bir sürü insan görüyorum. Gülmeyi unutmuş, mutsuz, donuk yüzler.
  

Boş ceplerle hayat pahalılığına ayak uydurmak zor elbette. Ekmek biter, su biter, faturalar kapıya dayanır, ev kirası, aidatı, okul giderleri, çarşı-pazar… Sürüsüne bereket masraflar… Ama bir de hayat var. Durduramadığımız, elimizden kayıp giden ve bütün o yaşam mücadelesinin içinde kaybolup, yaşamayı unuttuğumuz.
  

Her şey yolunda gitmeyebilir bazen. Ama negatif giden bir hayatınız varsa, bunu pozitife çevirmek sizin elinizde. Kaldırın başınızı gökyüzüne, derin bir nefes alın ve çevrenizdeki güzelliklerin farkına varın.
   

Kuşların cıvıltısını dinleyin mesela, rengarenk açan çiçekleri koklayın. Parklarda şen çığlıklarıyla ordan oraya koşturan çocukları izleyip, onların mutluluklarından keyif alın. Sokak hayvanlarını besleyin mesela, onları sevin. Yüzünüze düşen yağmur damlasını elinizin tersiyle itmeyin. Hatta kendinizi şımartın ve bir kahve ısmarlayın mesela, telefonda sevdiğinizin sesini duyun, şarkılar söyleyin bağıra çağıra. Yıldızları sayın, saydığınız yıldızlardan dilek tutun, kaybolun denizin maviliğinde, çocuk olun uçurtmanın peşinden koşun, çimlerde yuvarlanın ya da benim gibi Spongebob izleyin.
   

Bunları yapmaktan keyif almadınız mı? Küçük şeylerden mutlu olamadınız mı? O halde bu hikayeyi dikkatli okuyun.
  

Hayatımda bir sürü insan var belki, ama onun gibisi bir tane. Erdal Yalçın kardeşimin henüz iki buçuk yaşındayken geçirdiği menenjit hastalığından dolayı %98 bedensel engeli olan bir yazar. Evet evet yanlış okumadınız. Kullanabildiği sadece sağ eli ve o sağ eliyle yazdığı bir sürü değerli kitabı var. Annesi ve babasının desteğiyle, İstanbul’un her yerinde düzenlenen çeşitli fuar ve kermeslerde kendi yazdığı kitaplarını yine kendisi satıyor. Tekerlekli sandalyesi ise onun kitap standı. %98 engeline rağmen hayata sağ eliyle tutunan, yazdığı kitaplardan kendisine mutlu bir dünya kurmayı başaran, o güzel gülücüklerini yüzünden hiç eksik etmeyen, hayata her daim meydan okuyan ve tanımaktan mutlu olduğum güzel insan, Erdal Yalçın’ın “Ey Hayat Alacağım var senden, Modern Masallar, Eskidendi o, Aşk Düşlerde Özgür, Bırakın Beynimiz Özgür Kalsın, Bana Hayatı Öğretir misin, Uykudaki Aşk gibi bir çok eseri bulunmaktadır. Hayata tutunma gücünü kaleminden alan bu kıymetli yazar arkadaşımızın hepimiz için en güzel örnek olduğunu düşünüyor ve kendisiyle gurur duyuyorum.
  

Sizlerde önce etrafınıza bakın sonra da hayatı, insanları ve en çokta kendinizi sevin.

Reklamlar

By Yesim Deger

Ben Yeşim Değer. İstanbul/ İstinye doğumluyum. Açık öğretim fakültesi halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezunuyum. Her Şeye Dair Ne Varsa İçinde adlı şiir kitabının yazarı olmakla beraber Keşan postası gazetesi, künye online ve Önce Vatan gazetesi köşe yazarıyım. Aynı zamanda Yeter Artık ve Yalnızlık adlı şarkıların söz yazarıyım. Sevgili Candan Erçetin’in kurucusu olduğu MSG üyelerinden biriyim. Şu anda sevgili dostum Burhan Sırmabıyıkoğlu’nun kurucusu olduğu Trend Academy de sayın hocam Ferdi Atuner’den diksiyon dersi aldım. Küçük gelinlere hitaben yazdığım “Aynur” adlı romanım Penguen kitabevi, Boyut kitabevi raflarında olmakla beraber online kitap satış mağazalarında satışa sunuldu. 😇 Ayrıca sevgili dostum yazar Emre Kalcı ve Jale Demirdöğen’den yazarlık eğitimi aldım ❤️ Aynı zamanda (SYBD) Sınırsız yazarlar derneği yönetim kurulu üyesi ve Kaçok derneği üyesiyim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: