Yazdıkça yaşarsın,

Yaşadıkça yazarsın.

Birgün yaşadıysanız herşeyi görmüş sayılırsınız. Birgün bütün günlerin eşidir başka bir gündüz başka bir gece yoktur. Demiş Montaigne :

Söylemişte ne anlatmak istemiş bizlere,

Anda kal diyor o yaşadığın bir günün güzelliğini keşfet o gecede ay varsa gökyüzünde o gündür ay’ ı selamlayan sen o gündür gökyüzünde ışıtısıyla parlayan kulağına sessizikte fısıldayan rüzgar eşliğinde zihnine işleyen temaşasıyla seyre daldığın gecenin ay ışığında yüreğine inince ince sızan anın yarın bilinmezliktir.

Mavinin rengine tutun gökyüzüne ve denize sığın derinliklerine işlesin hissettirsin o gündür belkide tüm hissettiklerinle yaşadıkların. Güneşin doğuşunu seyre dal doğan güneşle merhaba de hayata, uçan kuşlarla özgürleş sende bedenin uçamaz belki ama zihnin şuan dünyanın her bir tarafında zihnin ile uçarsın tüm istediğin yerlere adım adım ilerle günün ilerleyen saatlerine sakince…

Anını yaşa,

Yaşa ki yaşat,

Yaşat ki yaz,

çünkü Hayat okumamız gereken bir kitap olduğu gibi yazmamız gereken bir defterdir.Yaz ki sende kendi anılarını biriktirdiğin sayfaların okudukça yaşamak adını alsın yazmak yaşamaktır yaşadıkça biriktirirsin anılarını yaşadıkça yazarsın

Yazarsın ki sığmaz içine gördüklerin duydukların okudukların tümbenliginle yazıya dökersin yaşanmışlıklarını yaşatmak için yazarsın.

By Nurglceee

Edepten türeyen edebi bir hayat içeren edebiyata yönelik okumak için yazmak yazmak için okumak adına ne varsa

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: