Loading

KATILIM KOŞULLARI;

-Ödül, öykü türünde kitabı yayımlanmamış 18 yaş üzeri yazar ve yazar adaylarına açıktır. (Diğer edebi türlerde kitabı yayımlanmış olmak, başvurmaya engel değildir.)

-Ödüle, bir öyküyle başvurulur. Öyküler elektronik ortamda veya kâğıt baskı olarak yayımlanmamış, başka bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır ve yarışmanın sonucu açıklanana kadar yayımlanmamalıdır.

-Öyküler; 600 (Altı Yüz) ile 2000 (İki Bin) sözcük aralığında, 12 punto Times New Roman karakterinde 1.5 satır aralığıyla yazılmalı ve Word dosyası içinde gönderilmelidir.

-Öykü Ödülü Başvurusu adayın kendisi tarafından, trabzon@cydd.org.tr e-posta adresine, 30 Ağustos 2022 günü. Saat 23.59’a kadar gönderilmelidir. Son başvuru tarihinden sonra gönderilecek öyküler, dikkate alınmayacaktır.

-Başvuru için gönderilen e-posta, iki (2 Adet) Word dosyasından oluşmalıdır.
Birinci word dosyasında yazarın-adayın adı ve soyadı-öyküsünün adı-belirlediği rumuz-adresi-cep telefonu-e posta adresi ve kısa özgeçmiş bilgisi bulunmalıdır.

-Yarışma Öyküsünün yer alacağı diğer word dosyasına, yazarın adı yazılmayacaktır. Öykünün giriş-ilk sayfasının sol üst köşesinde “Rumuz” yazılacaktır.

-Öykülerin basım, yayın ve telif hakları Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Trabzon Şubesine ait olacaktır.

-Yarışmaya gönderilen öykülerin hukukî sorumluluğu, yazarına aittir.
İntihal veya üçüncü kişilerin telif hakkı gibi durumlarda, sorumluluk yazara aittir.

-Düzenleme kurulu, adayların dosyalarını yönetmeliğe uygunluk-özensizlik-belirgin anlatım sorunu-yazım hatası gibi yönlerden inceleyecektir. Yarışmayı düzenleyen kurum, ön seçici kurul oluşturma yetkisine sahiptir.

-Düzenleme kurulu, jüri üyelerine ön elemeden geçen adayların dosyalarını isimsiz iletecektir.

ÖDÜLLER;
Birinci seçilen dosya.3.000 TL,
İkinci seçilen dosya.2.000 TL,
Üçüncü seçilen dosya.1.000 TL,
Gelişime açık dosyaya, Mansiyon ödülü şeklinde olacaktır.


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: