Sevgi nedir? İnsan nasıl anlar sevdiğini? Sevgi bir olgu mu, öyleyse neden herkes farklı anlatır? Tanımlaması bu kadar güç ise kim neden sevgi demiş bu duygulara?

Hayat, biz planlar yaparken yaşadıklarımız derler. Akademik hayatını yoluna koyanlardan güzel bir yaz tatiline kadar, bugün hangi kitabı okuyacağından yarın ne giyeceğine kadar. Hangimiz kimi seveceğini planlar peki? Kriterlerimizden bahseder dururuz ama gönül kritere mi bakar, ferman mı dinler?

Dinlemiyormuş. Herkes gibi ufak tefek planlar yaptığım dönemlerde yolumun kesiştiği o kişi, bütün hayatımı onun hayatına göre planlattırdı. Hayallerimi, geleceğimi onun üstüne kurmaya çalıştığım yepyeni bir hayat. Her halini hayranlıkla izlediğim, her söylediğini ilk kez duyuyormuşçasına dinlediğim ama bunları yaparken farkında bile olmadığım bir ruh haline bürünmüştüm. Benliğimden sıyrılmaya başlamıştım. Hayatıma öylesine dokunmuştu ki ben ne olanların farkındaydım ne de şikayetçiydim. Bir kişiye böylesine teslim olmak, savunmasız kalmak ne kadar doğruydu? Hepsini geçtim, bu olanlar neydi? Bir insanı gerçekten saatlerce izleyebilmek, her an yanında olmasını istemek, sesiyle uyuyup sesiyle uyanmak, sadece onunla var olmak. Ben adını koyamamışken siz sevgi diyorsunuz, nedir sevgi?

Sesinde huzuru, gözlerinde sevgiyi buldum. Baktıkça yeşerdi. Sen gittikten sonra kurumaya bırakamadım. Sana olan sevgim büyüyor gün geçtikçe, gözyaşlarımla. Sana ihtiyacı var bu sevginin, sana ihtiyacım var.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: