Loading

Antalya Kepez Belediyesi Yöneticileri, 7. Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması düzenledi.

KATILIM ŞARTLARI;
-Yarışmaya katılacak eserler anı türünde olup, konusu “ANILARDAN ANLARA ANTALYA”dır.
-Yarışmaya katılacak eserler, Türkçe olmalıdır.
-Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce, hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekir. Aksi takdirde, sorumluluk eser sahibine aittir.
-Yarışmaya, yurt içi ve dışından herkes katılabilir.
-Başvurular, şahsen veya posta ile yapılacaktır.
-Katılımcılar, yarışmaya anı dalında tek eserle katılabilir.
-Yarışmaya gönderilecek eserlerin üzerinde, 18 yaş üstü katılımcılar için sadece rumuz bulunacaktır. Rumuz dışında yarışmacının kimliğini belirten herhangi bir işaret bulunması halinde, eser yarışma dışı bırakılacaktır.
-18 yaş üstü yarışmacılar, kimliğini-açık adresini ve biyografisi ile birlikte 1 adet fotoğrafını ayrı bir zarfa koyarak üzerine sadece rumuzunu yazıp, eserinin yer aldığı zarfa koyacaktır.(NOT.Gönderilen zarfın üzerinde iletişim bilgileri olabilir.)
-18 yaş altı yarışmacılar, hikâyenin son sayfasına kendi adı soyadı-okul adresi-veli adı soyadı-okul telefon numarası-varsa okul e-posta adresi eklemelidir. (Kişinin, açık rızası olmak kaydıyla.)
-Eserlerin metin uzunluğu en fazla 10 sayfa ile sınırlandırılmış olup, A4 kâğıdına 12 punto Times New Roman karakteri ile yazılacak ve 5 nüsha olarak gönderilecektir. Ayrıca daha sonra dereceye giren eserler kitaplaştırılacağı için eserlerin koyulduğu zarfın içine Word formatında hazırlanmış dosya, CD’ye veya flash belleğe yüklenmiş olarak da gönderilecektir.
-Yarışmaya gönderilen eserlerin telif hakkı eser sahibine ait olup, yarışmaya katılımla birlikte Kepez Belediyesi yayma-yayımlama-işleme vb. hakkına sahip olacaktır.
-Yarışma jürisinde görev alanların yakınları, yarışmaya katılamazlar.
-Şartnameye uygun olarak hazırlanan eserler, değerlendirmeye alınacaktır. Yarışmaya katılan eserlerin, iadesi yapılmayacaktır.
-Dereceye giren eserlerin açıklanması ve ödül töreni tarihi, önceden bilgi vermek şartıyla Belediyemiz tarafından değiştirilebilir.

ÖDÜLLER;
Birinci.10.000 TL.+Plaket+Katılım Belgesi,
İkinci.7.000 TL.+Plaket+Katılım Belgesi,
Üçüncü.5.000 TL.+Plaket+Katılım Belgesi,
Teşvik Ödülü.3.000 TL.+Plaket+Katılım Belgesi.


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: