Loading

Khaled Awad (Filistinli öğrenciler Genel Birliği sözcüsü) :”Yakın Doğu Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi mezunları, YDÜ Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi (AKKM) Ana Salonunda düzenlenen görkemli törenle diplomalarını aldı.

Makine Mühendisliğinde birinci sırada yer alan öğrenci “Usama Maari”, çeşitli milletlerden öğrenci kalabalıkları arasında Filistin bayrağını yükselterek anavatanı Filistin ile dayanışmasını dile getirerek, kendisine gururla dönmek istedi.

Törende, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özsöz, dönem mezunu öğrencileri adına Sıla Taşkın, yabancı öğrenciler adına ise Omar Aldaher birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından Mühendislik Fakültesi Öğretim Elemanlarından Doç. Dr. Kamil Dimililer, Derviş Paşa, Eyüp Kavalcı ve Güney Bensel tarafından müzik dinletisi yapıldı. Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Halk Dansları Topluluğu’nun törende yaptığı  gösterileri de beğeniyle izlendi.

Prof. Dr. Özsöz: “Biz Size Büyük Bir Sarayın Anahtarını Veriyoruz…”
Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özsöz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en köklü ve prestijli üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin 22. dönem Bahar mezunlarını yürekten kutladı.

Mezun olan öğrencilere çok çalışmanın önemini anlatan Prof. Dr.Özsöz, “Biz sizlere bir anahtar veriyoruz, bu anahtar büyük bir sarayın kapısını açmak içindir fakat bu sarayda herşey boştur bunun içini de siz çalışarak dolduracaksınız. Yaşadığımız internet çağında her türlü bilgiye kolayca erişebilirsiniz, tecrübe kazanarak devam edeceğiniz bu yolda çalışmaktan asla vazgeçmeyin ve hedefiniz daima yüksek olsun” dedi.

“Bu Yolda İlerlerken Bir Mühendis Gibi Düşünebilmeyi, Sorgulamayı ve Yılmadan Devam Etmeyi Öğrendim…”
Türkçe konuşan mezun öğrenciler adına konuşan Sıla Taşkın ise, “Zorlu bir eğitim süreci sonunda üniversite hayatımızı acısıyla tatlısıyla tamamlıyoruz bu yolda ilerlerken bir mühendis gibi düşünebilmeyi, sorgulamayı ve yılmadan devam etmeyi öğrendim öğrendiğimiz herşey için ilk olarak başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ve üzerimde emeği olan bütün hocalarıma teşekkür ederim” dedi.

“Yakın Doğu Üniversitesi’nde Eğitim Almak Övünülecek Doğru Bir Karar…”
Omar Aldaher ise, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelerek, Yakın Doğu Üniversitesi’nde eğitim almasının doğru bir karar olduğuna inandığını belirterek bununla övündüğünü söyledi.

Aldaher, “Ülkeme dönüyor olmakla heyecanlı ve buradan ayrılmakla da bir o kadar hüzünlüyüm. KKTC’de eğitim sürecimizde zorluklarla da karşılaştık ve bu zorlukları aştıkça kendimize olan özgüvenimiz yerine geldi. Öğretim elemanlarıma ve öğrenci arkadaşlarıma eğitimimizi keyifli hale getirdikleri için sonsuz teşekkürler ediyor tüm arkadaşlarıma yeni hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Reklamlar

By Khaled Awad

Kuzey Kıbrıs'ta inşaat mühendisliği okudum ve Yakın Doğu Üniversitesi'nden Lisans Derecesi aldım. Ayrıca, Pennsylvania Üniversitesi aracılığıyla Coursera Academy'den İletişim ve İngilizce Gazeteciliği bitirme sertifikası aldım ve şimdi 3 yıl Kuzey Kıbrıs'ta çalışarak bir deneyim kazandım; Gazetecilik pozisyonundaki deneyimimi iletişim ve sosyal faaliyetler alanında geliştirmeye çalışıyorum. İdeal olarak, bu pozisyon bana edindiğim tecrübeleri kullanma fırsatı verecek, bu alanı içerik yazımı ve raporlama, kayıt, bloglama gibi müşteri ilişkilerinin tüm alanlarında, tüm sosyal medya sitelerini ve bu alandaki sosyal aktiviteleri yönetmeyi birlikte yönettim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: