Hergün biz Suriyelileri Türkiye’den kovmaya çalışan Türkler, akıllarını başlarına almalı. Aksi halde, bu ülkeden gidecek olanlar Türklerdir.(Muhammed Abdullah-Suriyeliler Dayanışma Derneği Başkanı)


Başaramayacaksınız. SADAT’ın ne kurumuyla ne yöneticileriyle uzaktan yakından en ufak bir alakam yok.(Recep Tayyip Erdoğan-AKP Genel Başkanı)


Biz, ne dediysek yapıldı.(Melih Tanrıverdi-SADAT Başkanı)


AKP’ye kadar 57 hükümet 713 milyar $ harcayıp, Türkiye’yi dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri yaptı. Sonra, 2002’de AKP geldi. 2 trilyon 631 milyar $ harcadı, 57 yılda yapılan tüm fabrikaları da satıp bizi G-20 liginden 23. sıraya düşürdü.(Kemal Kılıçdaroğlu-CHP Genel Başkanı)


İstanbul Esenyurt’ta, camii tuvaletlerinde uyuşturucu kullanan muhacirler var. Yerel basına ağır baskı uygulanarak sığınmacı ve kaçak haberleri yapmaları engelleniyor. Suç, kayıtları girilmiyor. Türkler, daha fazla suç işliyor yalanı utanmazca söyleniyor.(Ümit Özdağ-Zafer Partisi Genel Başkanı)


3 çay fabrikası olan Lipton, 3 milyar Dolar kar ediyor. 42 çay fabrikası olan Çay-Kur zarar ediyor, neden ?(Faruk Saatçıoğlu)


SADAT’lıların ellerinde, çok fazla silah var.(Sedat Peker)


Yahu, Osmanlıyı devşirmeler yıktı. Göktürkleri, Çin’den gelen sığınmacılar yıktı. Roma İmparatorluğu’nu, kavimler göçü yıktı. Hala kalkmış, ”Bedeli ne olursa olsun, bize sığınanı göndermeyiz.” diyor.(Cemil Kılıç)


Türkler bu topraklara, Moğol steplerinden geldi.(Süleyman Soylu-İç İşleri Bakanı)


400 sene tek Türkçe öğretemediğimiz Araplar, 50 senede İngilizce öğrendi. 400 senede tek kelime Türkçe öğretemediğimiz Yunanlılar, İngilizce’yi su gibi konuşur oldular. 400 sene Türkçe öğretemediğimiz Irak gençler, İngilizlerin yardımıyla Türkleri nasıl yendiklerini anlatır oldu. Aleme Türkçe’yi öğretmek dururken, medreselerimizde kendimize niye farsin dilini öğrettik.(Yusuf Doğdu)


Bizim askerlerin eşleri ve sevgilileri de, Güneydoğu’da ki gaziler için maarif takvimine soyunsun.(Nagehan Alçı)


Siyonist lider Theodor Herzl, 17 Mayıs 1901 tarihinde II. Abdülhamid ile görüştü.[45] Bu görüşmede Herzl’e bir Mecidiye Nişanı verildi.[46][47] II. Abdülhamid ile görüşmesinden sonra konu hakkında Daily Mail gazetesine mülakat veren Herzl, görüşmeden duyduğu memnuniyeti vurgulayıp Yahudilerin II. Abdülhamid’den daha iyi bir dostu ve seveni olmadığını ifade etti.(Wikipedi Ansiklopedisi)


Ömer Sağlam;
Vekalet yoluyla yurtdışında kurban kesimi yasaklanmalı ya da kesilen kurban etlerinin, Türkiye’ye getirilmesi zorunlu kılınmalıdır.
Hem böylece alt yapısı yetersiz, ne idüğü belirsiz, kime hizmet ettikleri bilinmeyen STK’ların kurban üzerinden vurgun yapmalarının da önüne geçilmiş olur.
Buna, hacda 40 bin Türk hacı adayı tarafından kesilecek kurbanlar da dahildir.
Zira dünya gıda krizi yaşarken, dinimizi, sizin kerameti kendinden menkul abuk fetvalarınızla yaşayamayız.


CEM UZAN’DAN ŞOK AKP İDDİASI…

AKP’nin 20 yılda çaldığını söylediği 400 milyar doları Katar’da sakladığını iddia eden Cem Uzan, “AKP verdiği tüm ihalelerden %25 komisyon alıyor. Bunu herkes biliyor, paralar da Katar’da” dedi.

Uzan ayrıca Erdoğan’ın seçimi ertelemek için, OHAL ortamı yaratacağını ileri sürdü.(Yeniçağ Gazetesi)


%25, sultanın hakkıdır.(Hayrettin Karaca-İslami Anayasa Profesörü ve Akit Gazetesi Köşe Yazarı))


Amerika, batıda ve doğuda komşumuz oldu. Suriye’de ve Yunanistan’da komşumuz, Amerika’dır.(Hamdi Oruç-Eski İstanbul Müftüsü ve Diyanet İşleri Eski Vaiz Hocası)


Ahmet Yıldız;
Finlandiya Milletvekili Mikko Karna, ‘Türk döneri’ni boykot edelim” diyerek Fin vatandaşlardan Türkiye tatillerini askıya almalarını. Türk dönerinden, Türk markalarından ve otomobillerinden uzak durmalarını istedi. Açıklamasında Karna, Türk dönerine karşılık Kürt yapımı döneri yemenin kıymetli olduğunu belirtti.
Batı’nın gerçek yüzü, maalesef böyle. Benim ”’Edebiyatta Doğuya Dönmek’ kitabımdaki saptamalar, bir bir gerçek oluyor.


Milletin parasını çalan hırsızdır, hırsıza sahip çıkan ise daha büyük hırsızdır.(Recep Tayyip Erdoğan)


Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım, hiç çalışmadığı halde kendisine ait olan Türkiye’de ki 78 villasını satarak Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşti.(KÖ)


”Aç sefil geziyorlar ama rakıyı, birayı almaktan geri durmuyorlar.” dedi, makbul olmak için kokain mi çekelim ? (Yılmaz Özdil-Gözcü Gazetesi Köşe Yazarı)


AKP iktidarı, ülkeyi Taliban Cumhuriyeti’ne çevirdi.(Merdan Yanardağ)


Eski Tarım Bakanı Bekir’in 25 ilde patates ekimini yasaklayıp danışmanlığını yaptığı Kanada’lı firmaya özel ithalat izni verdiğini biliyor muydunuz ?(Prof.Dr.Salih Kuk)


Patatesin kilosunun niçin 10 liraya çıktığını anladınız mı şimdi ? İktidar mensupları vatan hainliği yapıp dış güçlerle çalıştığı için patates 10 liradır. Maalesef, diğer konularda da durum budur.(KÖ)


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: