Loading

Karanlık her vakit kötü değildir bazen bir ihtiyaç doğrultusunda karanlığa dâhi ihtiyaç duyulabilir. 

Tıpkı beyazın her zaman iç açıcı olduğu söylenemeyeceği gibi karanlığıda her daim kötülemek mümkün değildir. Herkesler tarafından kalıplaşmış bazı düşünceler ivedilikle terk edilmek zorundadır. Beyaz veya siyahın taraftarlığını yapmak isteyenler ortak bir argüman sunamazlar bazen çoğulculuk çürüyen bir düşünceden başka bir şey değildir. Birden çok insanın ortak bir fikir ürettiği yerde grilerin doğmasına sebep olur. Griler çıkarcı, düşüncesiz ve ideoloji çürük kimselerdir. 

Tüm varlığı ile karayı veya akı savunan kimseleri sömürmek için halihazırda beklemektedirler. 

Tıpkı bir sınav sisteminin verdiği sonuç bir kimseleri zeki veya aptal yapamayacağı gibi bir tercih veya seçimde bir kimseleri taraf yapmaz. Genelleme böylesi durumlarda geçerliliğini yitirir. 

Bir ortam bir koşul için uyum sağlamaz ise bir koşul başka bir ortama göre şekillenebilir fakat bu münasebet kurabilme yeteneği ister. Koşullar sürekli bir değişkenlik içerisindedir, bir zaman önce koyu tonlarda tanımlanabilen yarın soluk renkleri ile karşına çıkabilir fakat burada önemli olan şey koyu tonu ve soluklaşmış rengi kanıtlarıyla fikir edinmiş kimselerle temas kurmaktır. Fikir, Hürriyet ve demokrasi yalnızca toplumsal sınıflar arasında geçerli değildir. Bir şahıs hayatınca fikirlerini idrak edemiyor ise ve fikir hürriyetini savunamıyor ise o kişi hayat seçimlerine karşı demokratik bir eylem gerçekleştiremez. 

Reklamlar

By Serdar Çelik

Şair, Yazar ve Araştırmacı. 23 yaşında ve bu yaşına kadar kendini geliştirmeyi hedef edinmiş birisi. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde Coğrafya bölümü okumakta olup ve bu alanda araştırmalar yaparak kariyerini geliştiriyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: