Loading

11 Haziran 2022 CUMARTESİ

Resmî Gazete

Sayı : 31863

YÖNETMELİK

Biruni Üniversitesinden:

BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 28/10/2019 tarihli ve 30932 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Biruni Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 34 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(10) Öğrencinin mezun olabilmesi için tez savunma sınavı sonrasında tezini enstitüye teslim ederken, lisansüstü eserinden ürettiği makalenin hakemli bir dergiye gönderilmiş olduğunu ya da bildiri olarak sunulması için bilimsel bir toplantıya kabul edilmiş olduğunu belgelemesi gerekir.”

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin 52 nci maddesinin on birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(11) Tez savunma jürisi oluşturulmadan önce, öğrencinin tez konusu ile ilgili, danışmanı ile birlikte ürettiği, öğrencinin ilk isim olduğu Biruni Üniversitesi adresli bir makaleyi SCI-Expanded, SSCI, AHCI ve ESCI’de indekslenen dergilerde yayımlanmış ya da yayımlanmak üzere kabul edilmiş olduğunu gösteren DOI numarasının yer aldığı belgeyi enstitüye teslim etmesi gerekir.”

MADDE 3- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Yönetmelik hükümlerini Biruni Üniversitesi Rektörü yürütür.

Reklamlar

By 1a - Künye Haber

"ben de yazıyorum, diyenler yazdı; biz siziz..." Şiir, Öykü, Deneme, Tefrika... Edebiyat, Felsefe, Psikoloji... Ekonomi, Muhasebe, Maliye... Etkinlik, Duyuru, Haber... diğer yazılarınız http://kunyeonline.com web sitemizde yayılacaktır. Yayınlanan her gönderi facebook, twitter, tumblr ve linkedln hesaplarımızda yayınlanır. Yayınlanacak metni kunyeonline@gmail.com adresimize mail gönderebilir ya da üye olarak sizler yayınlayabilirsiniz. ÖNEMLİ KURAL: 1-Kişi hak ve hürriyetlerine saygılı dinî, siyasî ve her ne sebeple olursa olsun hakaret içermeyen her türlü yazı yayınlayabilirsiniz. 2-Yazmak, yayınlamak, abone olmak, okumak, yorum yapmak, beğeni ve kaynak belirtilerek paylaşmak, ÜCRETSİZDİR. HESAP OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYINIZ:https://kunyeonline.com/kayit-ol-register/

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: