Loading

Uyanış Yayınevi tarafından şair ve yazarların eserlerini kitaplaştırabilmeleri için bir fırsat oluşturuldu. “Esanmel Şiir Antolojisi 1” ve “Esanmel Öykü Antolojisi-1” projesi ile kolektif kitap çalışmasını hayata geçirerek 30 şair tek kitapta şiirlerini toplarken, 30 yazarında tek kitapta öykülerini yayınlamayı hedefliyor.

Şair ve yazarların eserlerini okuyucularla buluşturmak için Uyanış Yayınevi tarafından 20 Haziran – 20 Ağustos tarihlerinde başvuru imkanı bulunan “Esanmel Şiir Antolojisi 1” ve “Esanmel Öykü Antolojisi-1” projesine start verildi. Proje kapsamında projeye katılmak için başvurada bulunan şair ve yazarların eserleri şair ve yazar Betül Fırat ve İnci Yılmaz Şimşek tarafından yapılacak değerlendirme sonucu projede yer almayı hak kazanan 30 şaiir ve 30 yazarın öyküleri kitaplaştırılacak. 30 Şairin eseri bir kitapta ve 30 yazarın öykü çalışmaları bir kitapta okuyucularıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

Katılımcıların eserlerini değerlendirecek ekip içerisinde yer alan şair ve yazar Fırat, “Bir şair veya yazarın bir eser ortaya koyarak koymuş olduğu eseri kitaplaştırarak okuyucuyla buluşturması oldukca zahmetli, masraflı ve meşakkatli bir iştir. Bu yüzden birçok şair ve yazar ortaya koydukları eserlerini kitaplaştırarak okuyucuyla buluşturma fırsatı yakalayamamaktadır. Uyanış Yayınevi tarafından hayata geçirilen bu proje sayesinde 30 yazar ve 30 şairimizin birer kitapta toplanacak eserlerinin okuyucuyla buluşma fırsatının doğması sağlanmış oldu. Bu ve bunun gibi projeleri tüm yayın evleri hayata geçirirse ülkemizin şair ve yazar konusunda ne kadar zengin bir kültüre sahip olduğu orataya çıkacaktır. Uyanış Yayınevi’ne ortaya koyduğu bu proje için teşekkür ediyoruz” dedi.

Eserleri değerlendirme ekibi içerisinde yer alan yazar Yılmaz Şimşek ise, böyle bir projede yer almaktan son derece memnun olduğunu belirterek, “Böyle bir projenin hayata geçirileceğini öğrendiğimde gerçekten çok sevindim. Şair ve yazarlarımız için son derece işlevsel olan bir projede benimde görev yapacak olmam gururumu okşadı. Bu proje sayesinde 30 yazar ve 30 şairimizin eserleri okuyucularla buluşacak. Katılımın oldukca yoğun olacağını düşünüyor ve eserleri değerlendirirken oldukca zorlanacağımızdan hiç şüphem yok. Umarım ilki düzenlenen bu projenin devamı gerçekleşir ve daha fazla yazarımız ve şairimizin eseri okuyucularla buluşma fırsatını yakalar” diye konuştu.

Esanmel Şiir Antolojisi-1 Katılım Şartlarını Öğrenmek İçin Tıklayın:

Esanmel Öykü Antolojisi-1 Katılım Şartlarını Öğrenmek İçin Tıklayın:

Reklamlar

By inadinakivircik

Hükümsüz Kimlikler, Ölümüne Aşk ve Öğretmenler için Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, Şen Yuva, Kayıtsız Kimlikler ve Uzay'ın Kayıp Gezegeni adlı kitapların yazarı

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: