Bugün bildiğiniz üzere babalar günü; çocuklarda babaları için bir şeyler yapma telaşı, babalar için ise içten içe yaşanan tarifsiz bir mutluluk.

Babalar günü aslında çok şey ifade etmesi gerekirken, ne yazık ki babalar için sadece çocukları ve ailesinin yüzünün güldüğü an olarak görülür. siz çocuklar olarak gerçekten babanıza değer verilmesi gerektiği gibi bizim ananelerimize uygun şekilde saygıyı da kusur etmezseniz bilin ki o an babanız için ona verilmiş en büyük hediyedir. Ne yazıktır; babalar sadece evlatları için belli bir çağa gelen kadar saygıyı hak ediyor, sonrası mı? Babaları hiç bir tecrübesi olmayan zavallı beyinli zekaları evlatları tarafından hor görünen bireyler haline geliyor. Ancak babalar evlatları için bir şey yaparlarsa onları mutlu ederse kıymete layık görülüyorlar. Ömür boyu evlatları için çalışır çabalarsa ve onların her isteğine boyun eğerse değer gören bir araç olarak görülmekte ne yazık ki. Halbuki babaların kendisine göre bir hayatı olması gerektiğini bilmiyorlar. sonuçta bu kısa hayat zarfında onlarında yaşamak hakları var.

Bu düşüncelerle birlikte tüm babaların babalar gününü kutlarken gönüller sevgiyle dolu olsun.

By davutzol

İçimdeki yalnızlığım adlı kitabın yazarıyım burada sizlerle dostça paylaşımlarda bulunarak ortak noktada ve görüşte buluşmak için varım

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: