-Ödül, öykü türünde kitabı yayımlanmamış 18 yaş üzeri yazar ve yazar adaylarına açıktır. (Diğer türlerde kitabı yayımlanmış olmak, başvurmaya engel değildir.)

-Ödüle, iki öyküyle başvurulur. Öyküler elektronik ortamda veya kağıt baskı olarak yayımlanmamış, başka bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır. Ve, yarışmanın sonucu açıklanana kadar yayımlanmamalıdır.

-Her biri en fazla 1500 sözcük uzunluğunda iki öykü, tek Word dosyası içinde gönderilmelidir.

-Başvuru, adayın kendisi tarafından, seyhanlivanelioykuyarismasi@eksikparca.com e-posta adresine 31 Ekim 2022 günü. Saat, 24.00’e kadar gönderilmelidir.

-Başvuru için gönderilen e-posta, iki Word dosyasından oluşmalıdır.

Birinci dosyada, yazarın-adayın adı-iki öyküsünün adları-belirlediği rumuz-adresi-cep telefonu-e-posta adresi ve kısa özgeçmiş bilgisi bulunmalıdır.

-İki öykünün yer alacağı diğer dosyaya, yazarın adı yazılmayacaktır.

Dosyaların her ikisi de, belirlenmiş olan rumuz adıyla kaydedilmiş olmalıdır. “rumuz-1” ve “rumuz-2” biçiminde.

-Düzenleme kurulu, jüri üyelerine ön elemeden geçen adayların dosyalarını isimsiz iletecektir.

-Düzenleme kurulu, adayların dosyalarını özensizlik-belirgin anlatım sorunu-yazım hatası-yönetmeliğe aykırılık gibi yönlerden inceleyecektir. Yarışmayı düzenleyen kurum, ön seçici kurul oluşturma yetkisine sahiptir.

-Ödüle gönderilen öykülerin, hukukî sorumluluğu yazarına aittir. -İntihal veya üçüncü kişilerin telif hakkı gibi durumlarda, sorumluluk yazara aittir.

-Seçici Kurul üyelerinin birinci derece yakınları, önceki senelerde ödülümüzü alan veya finale kalan yazarlar ödüle başvuramayacaktır.

-Seçici Kurul’un ödüle değer bulduğu yazarın hazırlayacağı öykü dosyası, Eksik Parça Yayınevi tarafından kitaplaştırılacaktır.

2023 SEYHAN LİVANELİ ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

Kazanan, 22 Ocak 2023 (Seyhan Livaneli’nin doğum günü) günü açıklanacak ve 2023 Nisan ayında ödül töreni düzenlenecektir.

**************************************************************************************************************************************************

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: