Devrim AKTÜRK

Antalya’da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Uluslararası Genç İletişimciler Forumu’nda konuşan TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, 2023 tarihinde Netflix’e benzer bir platform kuracaklarını söyledi.

13 ülkeden ve 42 farklı üniversiteden 100’ün üzerinde iletişim fakültesi öğrencisini ağırlayan Uluslararası Genç İletişimciler Forumu devam ediyor. Gençlerin iletişim alanının uzman isimleriyle buluşturulması, öğrencilerin mesleki alandaki teorik ve pratik bilgilerinin geliştirilmesi hedeflenirken, forumda birbirinden önemli konuklar, gençlere hitap ediyor.

Konuklardan biri olarak katılan TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, 2023’ün ilk çeyreğinde Netflix’e benzer bir platform kuracaklarını söyledi. Sobacı bu kapsamda TRT’nin çok dilli, çok dinli, çok kültürlü, çok maliyetli, çok hukuki, yurt dışı abonelik sistemini oluşturacakları bir ödeme sistemini yapacaklarını belirtti. 

TRT’nin dizilere ve filmlere yatırım yapmaya devam edeceklerini aktaran Sobacı, TRT’nin bunları yapmak zorunda olduğunu, dijital oyun yatırımları yaparak çocukların farklı kötü niyetli mecralara yönelmelerini engellemek istediklerini anlattı.

TRT DİJİTAL GENÇLİK PLATFORMU KURULACAK

TRT’nin gelecek dönemlerde birbirinden önemli projeleri olduğunu söyleyen Sobacı, TRT Dijital Gençlik Platformu’nu kuracaklarını, bu sayede sosyal medya uzmanlığı nasıl olunur bunu gerçekleştireceklerini belirtti.

İlerleyen süreçlerde ise çok dilli bir yapıya bürünen TRT’nin, TRT Farsça’yı da kurmak istediklerini aktardı.

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: