Devrim AKTÜRK

Erzurum’da ERULDER’den Ramazan ayı boyunca misafir öğrencilere iftar yardımı gerçekleşti.

Erzurum’da 2014 tarihinden beri okuyan uluslararası öğrencilere hem maddi, hem de manevi desteklerde bulunan Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği (ERULDER) Ramazan ayını da boş geçmedi. Ramazan ayı öncesi yaptığı çalışmalarla misafir öğrencilerin sosyal, sportif ve kültürel gelişimlerine katkı sunan ERULDER, ramazan ayında da verdiği iftarlarla, öğrenci evlerine götürdüğü gıda kolileri ve maddi yardımlarla gönüllerde taht kurmayı başardı.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen geleneksel ümmet iftarlarıyla 1607 öğrenciye ulaşıldı. Ramazan boyunca dernek merkezinde otuz kişiye iftar yemeği verildi. Bunun yanı sıra gönüllülerin verdiği toplu iftar yemekleriyle ümmet olma, bir olma bilinci öğrenciler arasında pekişmiş oldu. İftar yemeklerinin yanında evlerde kalan uluslararası öğrencilere de gıda yardımında bulunuldu. Uluslararası öğrencilerin kaldığı 94 eve gıda kolisinin yanında son zamanlarda fiyatı ile ülke gündemine sıkça gelen patates ve soğan desteği verildi. Ayrıca maddi durumu iyi olmayan 112 misafir öğrenciye nakdi yardımda bulunuldu. Hayırseverlerden gelen zekat, fitre ve bağış ihtiyaç sahibi misafir öğrenciye ulaştırıldı. 

“RAMAZAN SONUNDA 2029 MİSAFİR ÖĞRENCİYE ULAŞMIŞ OLDUK”

ERULDER olarak çalışmalara devam edeceklerini söyleyen Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği gönüllüsü ve aynı zamanda UDEF 12.Bölge Başkanı Ertan Halit Aksakal, ”Bu sene çok şükür verimli bir yıl geçirdik. Şehrimizde okuyan uluslararası öğrencilerle birçok etkinlik yaptık. Futbol turnuvasından, kitap tahliline, hafta sonu derslerinden gezilere bir yılı dolu dolu geçirdik. Son olarak ramazan ayı ile beraber verdiğimiz iftarlarla, yaptığımız gıda yardımlarıyla, ayni ve nakdi yardımlarla 162’inci 120 lirayı öğrencilerimize ulaştırmış olduk. Ramazan sonunda 2029 misafir öğrenciye ulaşmış olduk. Yaptığımız çalışmalarla yaklaşık 100 bin öğrenciye ulaşmış olduk.” dedi. 

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: