Loading

Biricik annem benim.


Sen benim için dünyada eşi ve benzeri bulunmayanımsın. Ben senin için ne kadar dil
döksem, lügatta bulunan sözcükleri dahi kullansam, sözcüklerim seni anlatmaya ve seni sevmeye yetmeyecektir. Yetmez de…
Sana bunun için ne yaptım ki ne yapabilirim ki… Bir şey yapamam çünkü senin hakkını hiç ödeyemem. Hani güzel bir söz vardır ya: “Cennet Annelerin Ayakları Altındadır.” diye ne kadar da önemli ve değerli bir sözdür bu tabiî ki de kıymet bilenler için. Allah’ım da sana en güzel cennet bahçelerinde bir bahçe sunsun inşallah.
Beni ne çilelerle dünyaya getirip, yetiştirip büyüttün. Hep güzel, doğru ve güvenilir bir yol gösterdin. Yalandan, riyakarlıkdan uzak olmayı, sevmeyi, saymayı, çalışkan olmayı, insanlara yardımcı olmayı, yalan söylememeyi, en önemlisi okutup adam ol demeyi, bir altın bileziğin olsun demeyi öğrettin annem benim. Sen benim için biricik kıymetlimsin, benim için her şeyden değerlisin. Ben senin adına daha nice sözler kursam hiçbiri senin temiz kalbinin yerini tutmaz annem benim. Sen her daim iyiliğin, yardımseverliğin ile insanları hep kendin gibi bilip onları evinde, yanında, içinde taşıdın. Hep sevgi besledin. Hiç kin beslemedin ve hâlâ da öylesin. Gelenlere evinin sevimli kapılarını açık bıraktın. Gönülhanemiz sevginle, saygınla dolup taştı. Herkes tarafından sevilen bir insan oldun mahallede, akrabalar arasında. Sen benim en yufka yürekli kadınım, sen benim için dağları okyanusları aşıp çocuk sevgisini hep taşıyan ve taşıtan oldun. Benim güzel mi güzel sevimli mi sevimli bir tanecik Anneciğim. Sana olan sevgim, saygım bugüne has değil bende sana olan her sevda bir ömür boyu sürecek annem. Allah’ım uzun ömür versin ve başımızdan eksik etmesin inşallah.


Başta şehit aileleri ve anneleri olmak üzere senin, tüm annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü Kutlu Olsun!..

Yalçın Sevim / Sevimli Şair

Reklamlar

By Yalçın Sevim

Yalçın Sevim, 1988 Afyonkarahisar doğumludur. 3 çocuklu işçi bir ailenin çocuğudur. İlkokulunu Kasımpaşa ilköğretim okulunda, ortaöğretimini ise Atatürk Lisesinde tamamlamıştır. Daha sonra yükseköğrenimini ise Afyon Kocatepe Üniversitesinde mimarlık üzerine okurken bazı nedenlerden dolayı okulu bırakıp, daha sonra Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü başlamış ve burayı bitirmiştir. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Döneminde “Afyon Kocatepe Üniversitesinde Pedagojik Formasyon Eğitimini” tamamlamıştır. Yazar, şiir yazmaya 2006 yılında amatörce bir hevesle başlamış, zaman içerisinde farklı türlerde (hikâye, deneme vb.) yazmaya başlamıştır. Şu anda deneme ve hikâye türünde eserler de kaleme almaktadır. Yazarın şu anda 2. baskı olarak çıkarmış olduğu “Bir Adın Olmalı” adlı deneme kitabı ve ilk baskısı olan “Sevimli Papatyam” adlı şiir kitabı bulunmaktadır. Basılmayı bekleyen birçok şiir ve deneme kitapları da vardır. Şiirlerinden ve denemelerinden birçoğu “Bizim Ece Dergisi 2014 Şairler Antolojisi, Uluslararası Cengiz Aytmatov Şiir Antolojisi, Dört Mevsim Şiir Antolojisi, Derdimiz Edebiyat Söz Ustaları Şiir Antolojisinde ve Kimsesizler Hikâye Antolojisinde” yer almıştır. 2009 yılından itibaren bir yayınevinde görev almış, pazarlama ve dağıtım sorumluluğu yapmıştır. Yazarımız 2014 Yılının başlangıcından bu yana Afyonkarahisar’da bir gazetede köşe yazarlığına başlamış olup ve gazetede yazdığı birçok denemeyi okuyucularıyla buluşturmaktadır. Sinada Edebiyat dergisinde “Editör”olarak görev yapmıştır. Ve TEK Akademi “Yazı İşleri Müdürlüğünü” sürdürdü. Bir dönem Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosunda görev alan yazarımızın, bunun dışında da www.antoloji.com’da şiirlerine yer verilmiş ve hâlen şiirleri orada yayınlanmaktadır.www.siirzamani.org sayfasında yayınlanan yazıları ve şiirleri “Günün Yazısı” olarak seçilmiştir. Kardelen Edebiyat, Bizim Ece Edebiyat, Güncel Sanat Kültür ve Edebiyat, Halk Edebiyatı, Maki Kültür Sanat Edebiyat, Yeni Dönem Sanat Edebiyat, Akpınar Kültür Sanat Edebiyat Dergilerinde ve internet sitelerinde yazıları, şiirleri yayımlandı, yayımlanmaya da devam etmektedir. Bekâr olan yazar, şu anda Ankara’da hem Editörlük hem Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni hem de kurmuş olduğu YALÇIN SEVİM AKADEMİ'nin Kurucusu olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yazarın Yayımlanmış Eserleri: Deneme : Bir Adın Olmalı (2. Baskı) Şiir : Sevimli Papatyam Ders Kitabı: Edebiyat Konu Anlatımı Antolojiler İçinde Yayımlanan Eserleri: * Kimsesizler Hikâye Antolojisi - Hikâye * Uluslararası Cengiz Aytmatov Şiir Antolojisi - Şiir * Bizim Ece 2014 Şairler Antolojisi - Şiir * Bizim Ece 2022 Şairler Antolojisi - Şiir * Dört Mevsim Şiir Antolojisi - Şiir * Aybüke'ye Şiirler Antolojisi - Şiir * Dil İşçileri Edebiyat Antolojisi - Şiir ve Deneme * Derdimiz Edebiyat Söz Ustaları Antolojisi - Şiir ve Deneme

Bir Cevap Yazın

%d