12. Kocaeli Kitap Fuarı 14-22 Mayıs tarihlerinde kapılarını tekrar açıyor. Marmara Belediyeler Birliği Kültür Yayınları’nın da yer alacağı fuar 9 gün boyunca 10.30-21.00 saatleri arasında açık olacak.
Kocaelili kitapseverleri tekrar kağıdın büyülü dünyasıyla buluşturacak 12. Kocaeli Kitap Fuarı, 14-22 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli Kongre Merkezinde 315 yayınevi, 40 sahaf ve 70 STK’nın yanı sıra toplam 673 etkinlikle kitap tutkunlarına tekrar merhaba diyecek. Fuarın bu yılki teması edebiyatın temel taşlarından biri olan “şiir” olarak belirlendi. Sanat-edebiyat ve fotoğraf sanatı dalında çok sayıda esere ve sayısız ödüle sahip Prof. Dr. Nurullah Genç, fuarın onur konuğu olacak.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, 12. Kocaeli Kitap Fuarının tanıtım toplantısını düzenledi. Fuarda 380 yazarın katılacağı 123 söyleşi ve 550 imza programının yer aldığı 673 etkinliğin olduğu belirten Gündoğdu fuar öncesinde bir geleneğin daha geri döneceği müjdesini verdi: “13 Mayıs Cuma sabahı Cumhuriyet Bulvarında ağaçlar tekrar kitap açacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın’ın katılımıyla saat 07.30’da başlayacak etkinliğimizde tarihi çınar ağaçlarına 5 bin adet kitap asılacak. Başkanımızla beraber okula giden öğrencilerimiz, işe giden vatandaşlarımız ve kitapseverler, hep birlikte ağaçlardan kitap toplayacak.”
Ayrıca 12. Kocaeli Kitap Fuarı öncesinde şehir, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Açık Havada Sinema Keyfi 11 Mayıs Çarşamba akşamı 20.30’da Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsünde olacak. Necip Fazıl Kısakürek’in anılacağı Özel Açılış Programı ise 13 Mayıs Cuma günü saat 20.30’da Kocaeli Kongre Merkezinde yer alacak.
Fuar hakkında daha fazla bilgi edinmek için: http://www.kocaelikitapfuari.com/
Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: