Ain al-Hilweh kampında birleşik bağımsız Filistin hareketi tarafından çağrılan öfkeli popüler gösteri, Filistin’i ve Mescid-i Aksa’yı desteklemek ve UNRWA’nın BM’ye karşı sorumluluklarını yerine getirmesini talep eden protesto hareketlerini tamamlamak için kampın sokaklarını dolaştı. Lübnan’daki Filistinli mülteciler, yardım sağlayın ve Filistin ile dayanışma pankartlarının ve UNRWA’nın uygulamalarını ve bariz ihmalini kınayan pankartların açıldığı bir acil durum planı duyurun!

Katılımcıların alkışları destek olduMescid-i Aksa’da konuşlanan Kudüs halkı ve Cenin’deki direniş için.

İsrail güçleri, Kudüs’teki Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. İsrail’in yaptığı saldırılarda 7 kişi öldü 152 kişi yaralandı

İsrail güçleri, işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya bu sabah baskın düzenledi.

İşgal altındaki Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya sabah namazı kılmak için gelen binlerce Müslüman’a İsrail polisinin saldırması sonucu 152 kişi yaralandı.

İşgal altındaki Kudüs’te İsrail polisinin saldırıları sürüyor. İsrail polisi, Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’ya sabah namazı kılmak için gelen binlerce Müslümana sert müdahalede bulundu. Paniğe kapılan Müslümanlara, plastik mermi, göz yaşartıcı gaz ve ses bombasıyla saldıran İsrail polisi 152 kişiyi yaraladı. Kudüs’teki Kızılay tarafından yapılan açıklamada, yaralıları tedavi etmek için bir sahra hastanesi kurulduğu ve özellikle vücudunun üst bölgelerinden yaralanan birçok kişinin Kudüs’teki Al-Makassed Hastanesi’ne sevk edildiği aktarıldı. Yetkililer ayrıca, yaralı 2 kişinin durumunun ağır olduğunu belirtti.

476 MÜSLÜMAN TUTUKLANDI

Mescid-i Aksa’nın yöneticisi Şeyh Omar-Al-Kiswani, İsrail güçlerinin 400 kişiyi tutukladığı açıkladı.

İsrail polisinin gerçekleştirdiği saldırı, Ramazan ayının ikinci Cuma namazına katılması planlanan binlerce Müslümanın Mescid-i Aksa’da namaz hazırlığı yaptığı esnada düzenlendi.

Reklamlar

By Khaled Awad

Kuzey Kıbrıs'ta inşaat mühendisliği okudum ve Yakın Doğu Üniversitesi'nden Lisans Derecesi aldım. Ayrıca, Pennsylvania Üniversitesi aracılığıyla Coursera Academy'den İletişim ve İngilizce Gazeteciliği bitirme sertifikası aldım ve şimdi 3 yıl Kuzey Kıbrıs'ta çalışarak bir deneyim kazandım; Gazetecilik pozisyonundaki deneyimimi iletişim ve sosyal faaliyetler alanında geliştirmeye çalışıyorum. İdeal olarak, bu pozisyon bana edindiğim tecrübeleri kullanma fırsatı verecek, bu alanı içerik yazımı ve raporlama, kayıt, bloglama gibi müşteri ilişkilerinin tüm alanlarında, tüm sosyal medya sitelerini ve bu alandaki sosyal aktiviteleri yönetmeyi birlikte yönettim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: