Loading

Avrupa’nın en büyük basın meslek örgütü olan ve 320.000’den fazla medya çalışanını temsil eden Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ), genel kurulunu İzmir’de yapma kararı aldı. Paris-Viyana-Atina gibi aday şehirleri geride bırakarak seçilen İzmir, 13-14 Haziran 2022’de Avrupa’nın 45 ülkesinden 100’ü aşkın gazeteciyi ağırlayacak.

Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki kongreye paralel olarak gerçekleştirilecek, ”Yerel Medya Zirvesi’’nde ise gazetecilerin sorunları ve çözüm yolları tartışılacak.

MOGENS BLİCHER BJERREGARD ”GAZETECİLİKTE, ISRAR EDİYORLAR.”…

EFJ Başkanı Mogens Blicher Bjerregård, Türkiye’deki mevcut siyasi ortamda işlerini yapmak için cesurca mücadele eden gazetecilerden öğrenecek çok şeyleri olduğunu belirterek “Örgütlenmesini güçlendiren, toplumsal cinsiyet eşitliğini ve gençleşmeyi sağlayan. Kendisini yenileyen ve çok zor bir dönemde gazetecilikte ısrar eden meslektaşlarımızı selamlıyoruz.” dedi.

MUSTAFA KULELİ ”EŞSİZ BİR FIRSAT”…

İzmir’i aday gösterirken en ufak bir tereddüt yaşamadığını, şehrin bu organizasyonun altından layıkıyla kalkacağına inandığını söyleyen EFJ Yöneticisi Mustafa Kuleli ise “Bu etkinlik hem bağımsız gazeteciliğin, demokrasimiz için önemini. Hem de, Avrupalı meslektaşlarımızın Türkiye’deki gazetecilerle dayanışmasını göstermesi bakımından eşsiz bir fırsat” diye konuştu.

TUNÇ SOYER ”İZMİR, DOĞRU ADRES”…

Avrupa’nın en büyük basın meslek örgütü ve temsilcilerini İzmir’de ağırlayacak olmaktan büyük mutluluk duyduğunun belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in böylesi bir organizasyon için en doğru adres olduğunu dile getirdi.

*************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d