Arapça, Farsça ve İngilizce’ye hakim dil bilimci yazar mütercim Yaman Arıkan tarafından kurulan Uyanış Yayınevi, birbirinden seçkin yazarlarla 2. Darıca Kitap Fuarı’nda.


1968 yılında dil bilimci yazar mütercim Yaman Arıkan tarafından kurulan Uyanış Yayınevi, seçkin yazarlarla 2. Darıca Kitap Fuarı’nda. Abdülkadir Geylani, İmam-ı Gazali, Ahmed Er Rufâî, Ebulleys Semerkandi, Eşrefoğlu Rumi gibi İslam âlimlerinin eserlerinin tercümelerini yapan, telif eserleri olan, Yunus Emre’ye hayatının 50 yılını adayan dil bilimci yazar mütercim Yaman Arıkan tarafından kurulan  Uyanış Yayınevi kurulduğu ilk yıllardan itibaren “çocuk, deneme, fikrî eser, gezi, hatıra, kişisel gelişim, öykü, roman, sözlük, şiir, tarih, tasavvuf” kategorilerindeki eserleri ile dört duvardan oluşan evleri  birer mektep haline getirmeyi amaçlamıştır. 
2. Darıca Kitap Fuarı Uyanış Yayınevi İmza Günleri ise şu şekilde. Uyanış Yayınevi yazarları ile sizleri bekliyor. 


21 Mart Pazartesi günü Ramazan Seydaoğlu ve Mehmet Zeki Kutlu. 


24 Mart Perşembe günü Eyüp Yelgen. 


25 Mart Cuma günü Nazlı Kübra Çevik ve Oğuz İnal. 

26 Mart Cumartesi günü Eslem Demir, Metin Ergün, Ayşe Kaya, Ramazan Seydaoğlu, Yusuf Öztürk, Caner Erkan ve İnci Yılmaz Şimşek. 

27 Mart Pazar günü Erdal Söylemez, Ziya Doğan, Yusuf Öztürk, Oğuz İnal ve Nazlı Kübra Çevik. 


Uyanış Yayınevi’nin yazarları sizleri Ateş Yayınları Standı’nda bekliyor. 
Uyanış Yayınevi sahibi Ahmet Bilgehan Arıkan tüm  kitapseverleri  2. Darıca Kitap Fuarı’na çağırarak; “ Her kitap ile yeni yolculuklara çıkacağınız okur yazar buluşmalarının bir yenisi 2. Darıca Kitap Fuarı’na bekliyoruz.” Dedi. 

Reklamlar

By inadinakivircik

Hükümsüz Kimlikler, Ölümüne Aşk ve Öğretmenler için Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, Şen Yuva, Kayıtsız Kimlikler ve Uzay'ın Kayıp Gezegeni adlı kitapların yazarı

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: