Loading

1. Sabah vaktini, aşığın kalbine sorun. Hasretin ne denli uzun ve derin olduğunu anlarsınız. Gözlerinde anlatılmamışlıklar vardır.

2. Ben en çok nisanı severim.

Nisan nisan nisan…

Geceme gündüzüme bir mevsim eklerim.
Soğuk sıcak ne zaman olsa “nisan” derim.

Özledim…

3. Duyulur mu sesin, gökkubbe inlerken senin adına? Mal, mülk, sevdiklerin dünyada kaldıklarında…

4. Yasaklanan hayat gibisin. Yazmak bana aşk, sen elimden almak istersin. Kapatırsın gözlerini de… ya bana sororsalar yazabilirdin, diye…

5. Bir macera başlar… Sanki umud doğar umudu olan insana. “Sen benim umudum…” demek derin bir huzur verir umudu olana…

6. Derin masalların kitabı, açılan yeni kapılar…
Korkunun faydasız, yaşamın ölüm kadarı…
Geçip giden sıla hasreti ve sen, yalnızlık ilacı..

7. Bu şiir güzel olabilir. Sen oku bakalım kalbinden. Öyle derin ki içimde bir sen bulsun birde seni seven…

HASAN AKBAL

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d