Loading

Yarışmanın konusu;Çanakkale Ruhu.

-Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü‘ne, yayımlanmamış kitap oylumlu dosyayla katılım sağlanır. Konu ve dize sınırlaması, yoktur. Kitap oylumu taşımayan dosyalar, kesinlikle değerlendirmeye alınmaz.

-Daha önce Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü’nde derece alan şairler ile başka bir yarışmada ödül kazanmış dosyalar, yarışma dışında tutulur. Yarışmaya gönderilen dosyalar, iade edilmez.

-Yarışmaya katılan adaylar, başvurularını açık ad ve adresleriyle yapmak zorundadırlar. Edebiyat alanında nüfus kaydındaki adından farklı bir adla yayın yapan ve bu adla tanınanlar, eserlerini aynı adla sunabilirler ancak resmi işlemler ile ödülün kendilerine teslim edilebilmesi için gerçek adlarını verecekleri bilgiler içinde mutlaka belirtmek zorundadırlar.

-Ödüle, 1987 yılı ve sonrası doğumlular katılabilir. Katılımcıların, adına şiir ödülü düzenlediğimiz Ali Rıza Ertan’ın vefat yaşı olan 35 yaşını geçmemesi ilke olarak benimsenmiştir.

-Şiirler, bilgisayarda düzenlenmiş olarak 6 (Altı) nüsha kitap oylumlu dosya halinde gönderilmelidir.

-Yarışma dosyasına ilişik başvuru dilekçesinde katılımcının adı, soyadı. Kısa özgeçmişi, posta adresi. E posta adresi ve telefon numarası, yazılmış olmalıdır.

-Şiir Ödülüne son katılım 13 Mayıs 2022 Cuma günü, saat.17.00’ye kadardır.

-Dosyalar, posta-kargo ile ya da elden;

Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü 2022
Buca Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu, 3.Kat, Kültür Müdürlüğü, Hürriyet Mahallesi, 431/5 Sokak. No.2 Buca-İzmir

adresine gönderilir. Postada meydana gelecek gecikmelerden, Müdürlüğümüz sorumlu değildir.

-Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü 10 Haziran 2022 Cuma günü, saat.19.30’da Ali Rıza Ertan büstü önünde düzenlenecek törenle verilecektir.

-Yarışmaya İzmir ve yakın çevresi dışından katılıp ödül kazananların ödül gecesi konaklama ve yol giderleri, Buca Belediyesi tarafından karşılanacaktır.

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ;
Ahmet Günbaş-Ahmet Zeki Muslu-Özlem Tezcan Dertsiz-Özge Sönmez-Beytullah Kılıç.

ÖDÜL;
-Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü karşılığı olarak, 5.000 TL. tutarında teknoloji market hediye çeki verilir. Seçici Kurul uygun gördüğü takdirde “Başarı Ödülü” de verilebilir. Şairin ailesi tarafından ödenecek Başarı Ödülü tutarı, 2.000 TLdir. Ödüller, kesinlikle bölüştürülmez.


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d