Loading

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANISINA HATIRA KUNYESİ OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYINIZ….

Çanakkale Savaşı zaferinin 107. Yılı kutladığımız bu senede de her geçen yıl gibi coşku ve minnetle yurt genelinde programlar ve anma törenleri ile gerçekleştirilecektir. Her yıl 18 mart haftasında okullarımızda, meydanlarımızda etkinliklerde evlerimizin iş yerlerimizin dışına astığımız bayraklarımızla görünür olan bu duygu aslında tüm hayatımız boyunca kendini göstermektedir.

Bazen şehitlikleri ziyaret ederek, bazen Çanakkale zaferini anımsatacak küçük hediyeler ile, bazen evimizde asılı resim tablolarla bazen de şehitlerimizle aynı ismi taşıyan çocuklarımızla hayatımızın en küçük detayına kadar nüfus etmiş şekilde yaşamaktadır.

Bizler de hayatımızın bir parçası olan bu şanlı duyguya atıfta bulunarak “Bir Yanımız Hep Çanakkale” sloganı ile farkındalık oluşturmaya çalışmaktayız.

KAYNAK:https://www.18martetkinlikleri.com/

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: