Loading

 

-18 yaşını doldurmuş, bütün yetişkinler yarışmaya katılabilir.

 

-Katılım, bir öykü ile olacaktır. Bir kişi, birden fazla öykü ile başvuruda bulunamaz.

 

-Yarışmanın konusu, serbesttir.

 

-Posta, kargo ve elden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

-Öykü, sayfanın sağ üst köşesinde bir rumuz eklenerek gönderilecektir.

 

-Başvuru dosyasında yer alacak kısa özgeçmişte, kişilerin gerçek isimleri-adres-mail-telefon-iletişim bilgileri-öykü isimlerinin ve rumuzlarının yer aldığı bir PDF eklenecektir. Öykü ve özgeçmiş, ayrı iki dosya halinde aynı mail ile PDF olarak iletilecektir. Aynı mailde, başvuru dekontu da eklenecektir.

 

-Katılımcılar, daha önce herhangi bir yerde (kitap-dergi-internet-sosyal medya vb. Basılı ya da dijital platformda) yayımlanmamış ve ödül almamış bir öyküyle yarışmaya katılabilirler.

 

-Yarışmanın dili Türkçedir.

 

-Seçici Kurul, uygun gördüğünde ödülü paylaştırabilecektir.

 

-Öykülerin tamamı ya da bir bölümü, intihale girmemeli. İntihal ve telif ihlali durumunda, başvuru sahibi doğacak hukuki sorumluğu kabul eder.

 

-Öyküler, A4 kâğıt boyutunda. 12 punto, kenar boşlukları. 2,5 cm, Time New Roman karakterinde. İki tarafa yana yaslanmış, 1,15 satır aralığında. 4 sayfayı (2000 kelime’yi) geçmeyecek uzunlukta olmalıdır.

 

-Seçici Kurul üyelerinin, 1. Derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

 

-Ortaklaşa yazılan veya son teslim tarihinden sonra gönderilen öyküler, değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

-Öyküler, online ortamda infoesanmel@gmail.com e posta adresine şartnamedeki tarih ve saat aralığında gönderilecektir.

 

-Yarışmaya katılım ücreti, Amasya Dernekler Federasyon banka hesabına 100 TL ile başvuru yapılacaktır. (Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası, Amasya Dernekler Federasyonu IBAN:TR75 0004 6001 6588 8000 0756 09 olacaktır. Açıklama kısmına, “Ferhat ve Şirin Öykü Yarışması” yazılacak.).

 

-Dereceye giren ve yayınlanmaya değer görülen ilk 20 öykünün basım hakkını Amasya Dernekler Federasyonu saklı tutarak, Göl Kitap Yayıncılık tarafından ortak kitap getirilip yayınlanabilir.

 

-Yarışmanın sonucu ve Amasya Dernekler Federasyonu yarışmaya katılımlara bağlı olarak, yarışma ödülleri açıklanırken kitap haline getirip getirilmeyeceğini açıklayacaktır. Ödül kitabı yayınlanınca, eser sahipleri hiçbir telif hakkı talep etmeyeceklerini yarışmaya katılarak kabul etmiş sayılır.

 

FERHAT VE ŞİRİN ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

 

1.Ödüle 3000 TL+Plaket,

 

2.Ödüle 2000 TL+Plaket,

 

3.Ödüle 1000 TL+Plaket,

 

4.Jüri Özel Ödülü.Plaket,

 

5-10.Mansiyon Ödülü.Plaket,

 

11-20.Yayın Ödülü,Yayınlanma sertifikası (Kitap Basımı Olması Durumunda).

 

Yarışmaya katılan her öykü sahibinin mail adresine, dijital katılım sertifikası gönderilecektir.

 

FERHAT VE ŞİRİN ÖYKÜ YARIŞMASI SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ BAŞKANI;Betül Fırat (Yazar, Şair).

 

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ;Afi Can (Yazar)-Binnur Tekinalp (Yazar)-Fatma Türkdoğan (Yazar)-Gülçin Granit (Yazar)-Gülden Kılıç (Yazar)-İnci Yılmaz Şimşek (Yazar)-Serpil Tuncer (Yazar).

 

-Seçici kurul üyeleri sadece rumuzlu öyküleri okuyacak olup, başvurucuların özgeçmiş ve kişisel bilgilerini içermemesi gerekmektedir.

 

-Yarışma 5 Mart 2022’de, saat 00.01 itibari ile başlayacak. 1 Mayıs 2022 tarihi, saat 23.59’da son bulacaktır.

 

-5 Mayıs 2022, saat 23.59’a kadar başvuru dosyalarının mail yolu ile teslim edilmesi gerekmektedir. Bu tarih ve saatten sonra gelen eserler, değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

-5 Haziran 2022’de, saat 17.00 ‘de sonuçlar açıklanacak olup Haziran 2022 ayı içerisinde de ödüller sahibine verilecektir.

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: