Loading

Değerli Hocalarım, Arkadaşlarım,
“Yüreğimizdeki Öğretmen – Yılmaz Sunucu” adlı kitabı hazırlarken kurduğumuz bu grup hâlâ duruyormuş. Bunu biraz önce fark ettim ve çok sevindim. Çünkü Sevgili Arzum ve Erkan Şemin’le çok önce konuştuğumuz ama bir türlü hayata geçiremediğimiz “Yılmaz Sunucu Öykü Ödülü” için ilk adımları attık.  
Ekte ödülle ilgili bilgi ve dokümanları gönderiyorum. 
Duyuru için hepinizin yardım ve desteğini bekliyoruz. 
Umarım Yılmaz Hocamın anısına yakışır bir etkinlik gerçekleştirebilir, yine eskisi gibi edebiyat kokulu günlerde buluşabiliriz. 
Dostlukla…
Hande Baba
0-507-7748214

YILMAZ SUNUCU ÖYKÜ ÖDÜLÜ’NÜ KAZANANLARA PLAKET TAKDİM EDİLECEK.(SON İŞTİRAK TARİHİ.15 TEMMUZ 2022 CUMA)…

AMAÇ

 1. Günümüz kalemlerinin birçoğuna emek harcamış, katkı sunmuş, yol açmış ve nice insana güzel dokunuşlarıyla yön vermiş Yılmaz Sunucu’yu anmak, adını yaşatmak, onu ve değerlerini genç nesillere taşımak.
 2. Edebiyatımıza yeni/özgün eserler kazandırmak. 

KATILIM KOŞULLARI

 1. 18 yaşını geçmiş herkes yetişkinler için yazdığı bir öykü ile ödüle başvurabilir.
 2. Ödüle katılacak eserlerin dili Türkçe olmalıdır.
 3. Konu serbesttir.
 4. Gönderilen öyküler daha önce  ödül almamış, dereceye girmemiş, basılı olarak yayımlanmamış ve herhangi bir dijital ortamda paylaşılmamış olmalıdır.
 5. Yazarlar yarışmaya üç harf ve üç rakamdan oluşan altı karakterli (DNC153 gibi) bir rumuzla katılacak, metin içinde gerçek ad ve soyadını kullanmayacaktır. Rumuz öykünün ilk sayfasının sol üst köşesine yazılacaktır. Yazar bilgisi içeren metinler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 6. Yazarlar ad ve soyadlarını, iletişim bilgilerini(telefon, ikametgâh adresi, e-posta adresi), bir paragraflık kısa özgeçmişlerini gönderdikleri e-postanın içine yazacak, öykülerini Word dosyası olarak e-posta eki şeklinde göndereceklerdir. E-postanın konu kısmına öykünün adı yazılacaktır.
 7. Öyküler Times New Roman karakterinde 12 punto kullanılarak 1,5 satır aralığı ile yazılacaktır. “Kalemler özgür olmalı” düşüncesinden yola çıkarak sayfa sınırı getirilmemiştir. Ancak katılımcıların öykü ödülüne başvurduklarını unutmadan olabildiğince kısa yazmaları ve tekrardan kaçınmaları beklenmektedir.
 8. Katılımcılar başvuru ve öykü gönderimi için  yilmazsunucuoykuyarismasi@gmail.com adresini kullanacaklardır. 
 9. Ödüle katılan yapıtlar özgün olacak, herhangi bir yapıttan alıntı dahi taşımayacaktır. Yapıtın özgün olmadığı değerlendirme sonrasında ortaya çıkarsa yazarı aldığı ödülü iade edecek, ortaya çıkan zararı karşılayıp açılacak her türlü davanın muhatabı sayılacaktır.
 10. Son başvuru tarihi 15 Temmuz 2022’dir. 15 Temmuz’dan sonra gelen öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.

DEĞERLENDİRME

 1. Sonuçlar Yılmaz Sunucu’yu yitirdiğimiz 27 Eylül gününü içeren hafta basına açıklanacaktır.
 2. Anmayla birlikte gerçekleştirilecek ödül töreninin yeri ve saati ayrıca bildirilecektir. (Pandemi veya farklı koşullar yüz yüze tören yapmayı engellerse zoom üzerinden buluşma gerçekleşecek, plaket ve onur belgeleri sahiplerine kargoyla gönderilecektir.)
 3. Gelen öyküler Deniz Moralıgil, Erkan Şemin ve Hande Baba tarafından değerlendirilip ilk otuz öykü Seçici Kurul’a iletilecektir.
 4. Seçici Kurul öyküleri 100 puan üzerinden değerlendirecektir. En çok puanı alan ilk on öykü açıklanacaktır. İlk üç öykünün sahibine plaket ve onur belgesi takdim edilecektir.
 5. Seçici Kurul; Arzum Sunucu Kerimli (Ailesi adına), Buket Başaran Akkaya, Deniz Moralıgil, Erkan Şemin, Ersin Köseoğlu, Hande Baba, Kezban Şahin Taysun, Salim Nizam ve Tayfun Ak’tan oluşmaktadır.
 6. Yarışma Kurulu öykülerin yayımlanmasına/kitaplaştırılmasına yönelik tüm haklarını saklı tutar.
 7. Başvuru yapan herkes katılım koşullarını kabul etmiş sayılır.

**************************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: