Devrim Aktürk

Tunceli kırsalı Mercan Dağları Mevkiinde Eren-7 Operasyonu’nda çıkan çatışmada yaralanan Jandarma Komando Uzman Çavuş Burak Tortumlu tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu. Erzurum Valiliği Burak Tortumlu’nun adını yaşatmak için Karagöbek Köyü’nde bir koruluk yapacak.

Tunceli kırsalı Mercan Dağları mevkiinde İl Jandarma Komutanlığınca sürdürülen Eren-7 Operasyonu’nda çıkan çatışmada yaralanan Jandarma Komando Uzman Çavuş Burak Tortumlu, hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu. 

Erzurum Valiliği şehidin adını yaşatmak için, Yakutiye İlçesine bağlı olan Karagöbek Köyü’nde bir koruluk yapmak amacıyla çalışmalara başladı. Bugün de Tortumlu Ailesi, Erzurum Valisi Okay Memiş’i ziyaret ederken, Erzurum Valiliği resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Valimiz Okay Memiş, Şehidimiz Burak Tortumlu’nun Babası Süleyman Tortumlu, Annesi Erengül Tortumlu ile Abisi Murat Tortumlu’yu makamında ağırladı.” ifadeleri kullanıldı.

Tortumlu Ailesi, Erzurum’da Yakutiye Elektrik-Elektronik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Burak Tortumlu adına bir kütüphane açacaklarını belirterek, vatandaşlardan ve kitapseverlerden kitap bağışı ve desteği talebinde bulundu. 

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: