Loading

BİRİNCİSİNE 5.000, İKİNCİSİNE 3.000. ÜÇÜNCÜSÜNE, 2.000 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK (SON BAŞVURU TARİHİ 02 NİSAN 2022 CUMARTESİ)

Gazeteci-Yazar Naci Girginsoy’un vefatının 40’ıncı yıl dönümü anısına İzmit Belediyesi ve Aydili Sanat Derneği’nin iş birliğiyle düzenlenen, Naci Girginsoy Öykü Yarışması başladı.

ÖYKÜ YARIŞMASI KOŞULLARI;

-Yarışmaya, her katılımcı bir (1) eser ile katılabilecektir.

-Öykü adı ve öykü yazan kişinin rumuzu, öykünün başında belirtilmelidir.

-Adaylar yarışmaya katıldığı eserin yedi (7) kopyasını, açıklanan adrese 02 Nisan 2022 mesai bitiminde gönderilen adreste olacak şekilde elden ya da taahhütlü posta veya kargo ile gönderecektir.

-Adaylar, yarışmaya katılmak istediği eser bilgisini içeren imzalı tutanağı iletişim bilgilerinin de yer aldığı rumuzlu özgeçmişiyle birlikte bir zarf içinde elden teslim edecek ya da bu evrakları eser ile birlikte göndereceklerdir.

-Her türlü gecikmeden, adaylar sorumludur. Eserler, e-posta yoluyla kabul edilmeyecektir.

-Başvuru belgesindeki bütün bilgilerin beyanında, doğruluk esastır. Bu bilgiler sebebiyle doğabilecek hukuki sorumluluk, imza sahibine aittir.

-Yarışmaya katılım sağlayan eserler, yarışmayı düzenleyen kurumların arşivinde saklanacaktır.

-Yarışmaya katılım sağlayan eserler iade edilmeyecek, baskı ve kopyaları bütün telif hakları ile yarışmayı düzenleyen kurum-kuruluş’a devredilmiş olacaktır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini aldığını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

-Eserin özgün olmaması ve benzeri durumlardan doğabilecek telif hakkı ile ilgili ihlallerden, başvuru sahibi sorumludur.

-Yasalara aykırılık oluşturan ve daha önce herhangi bir yarışmada ödüle değer görülmüş olan eserler, değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Eserler, yüz (100) puan üzerinden değerlendirilecektir.

-Katılım şartlarına uygun bulunmayan eserler, değerlendirmeye alınmaz.

-Yarışmaya katılan eserler seçici kurul tarafından değerlendirildikten sonra, sonuçlar 16 Haziran 2022 tarihinde açıklanacaktır.

-Yapıtlar, Türk dilinde yazılmış olmalıdır. Seçici kurul üyeleri ve yakınları ile İzmit Belediyesi çalışanları, yarışmaya katılamaz.

-Öykü, A4 boyutunda. 12 punto, “Times New Roman” yazı karakteriyle yazılmalıdır. Öykünün uzunluğu 1,5 satır aralığıyla, en az üç (3) A4 sayfa. En fazla, sekiz (8) A4 sayfa olmalıdır.

DEĞERLENDİRME KURULU;

Şair-Yazar Fatma Türk Kuşkaya,

Şair-Yazar-Türkiye Pen Yazarlar Derneği İkinci Başkanı Halil İbrahim Özcan,

Şair-Yazar-Türkiye PEN Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Aliye,

Yazar Öner Yağcı,

Yazar-Prof.Dr.Emin Sami Arısoy,

Gazeteci-Şair-Yazar Ruhan Odabaş.

NACİ GİRGİNSOY ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

1.lik Ödülü.5.000 TL

2.lik Ödülü.3.000 TL

3.lük Ödülü.2.000 TL

Seçici kurul tarafından belirlenen ilk 15 eser, kitap haline getirilecektir.

POSTA ADRESİ;

İzmit Belediyesi Kültür Müdürlüğü

Hacı Hasan Mahallesi, Yukarı Pazara Caddesi, Sarı Konak, No.26

İzmit-Kocaeli

**************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: