KİTABI SATINALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Ey oğul!
Anneler – babalar vardır, kendisi için çocuklarını feda ederler. Anneler – babalar vardır, çocukları için kendini feda ederler. Kendini feda eden anne – babaların kadrini, kıymetini bir kat daha fazla bilmeye çalış oğul.
 
Ey oğul!
Çevrendeki arkadaş kıtlığı, sosyal paylaşım sitelerinde arkadaş çokluğuna sebep olur. Onun için çevrende iyi arkadaşlar edinmeye çalış ki, sanal arkadaş çokluğuna ihtiyaç olmasın oğul.
 
Ey oğul!
Bir makama geldiğinde, önemli değildir gelecek çiçekler, lakin  çok önemlidir giderken güle güle diyecekler. Onun için daha makamda iken, ayrılma vakti geldiğinde güle güle diyecekleri biriktirmeye çalış oğul.
 
Ey oğul!
Eskiden okullarda öğrenciler hizmetlilere, öğretmenlere gösterdiği kadar saygı gösterirdi. Şimdi artık öğretmenlere bile saygı gösterilmez oldu. Sen herkese daima saygı göstermeye çalış oğul.
 
Ey oğul!
Yolda giderken tanımasan da kötü bir hareketini gördüğün insana gıyaben dua et; ‘Allah’ım ıslah et’ de. İyi bir davranışını görürsen de ‘Allah’ım daim et, Cennetine de dâhil et’ deyiver. Unutma ki Allah rızası için yapılan gıyabi dualar kabul olur. Sen gıyabi dua edersen sana da dua edenler çıkar oğul.

Reklamlar

By MAHİR ODABAŞI

1966 yılında Çorum ili Osmancık ilçesi Seki Köyünde doğdu. İlkokula köyünde başlayıp daha sonra Ankara Çankaya Mithatpaşa İlkokulundan 1977 yılında mezun oldu. 1985 yılında Kargı ilçesinde memuriyete başlayıp sırayla Osmancık ve Mecitözü ilçelerinde 2001 yılına kadar görev yaptı. 1990 yılında İşletme Fakültesini bitirdi. 1991 1992 yılında Ankara Mamak Muhabere Okulunda kısa dönem olarak vatani görevini yaptı. 1990 - 2000 yılları arası çeşitli ilköğretim ve liselerde dışardan İngilizce ve İlk Yardım derslerine girdi. 2001 yılında açılan Sivil Savunma Uzmanlığı sınavını kazanarak Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde göreve başladı. 2019 yılında, ikinci üniversite olarak Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Okulunu bitirdi ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı belgesini aldı. Halen İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Sivil Savunma Uzmanı olarak görev yapmakta olup, evli ve 2 İlköğretim Matematik Öğretmeni babasıdır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: