Kadın,
Yer yüzünün en kutsal varlığıdır kadın. Onu bir yere koymak öyle kolay değildir ki.
Kadın demek; gülüşlerin ardında ki gizli kahraman, parlayan gözlerin cilacısı, her başarının anahtarıdır kadın. Eğer bir gün ‘sevmek’ hakkında bir kaç kelime teleffuz edecek hadde gelinirse, sevmek demek; kadın demek. Çünkü, her zorlu yolun sonunda güçlü kalabilmek demek, sevginin gücündendir.
“Onu yapamaz kadın!”, “Onu başaramaz kadın!”, “Kadından da şey olur mu hiç!”
Kadından çok güzel şeyler olur!
Çok güzel bir çocuk olur, bir genç kız olur, bir sevgili olur, eş olur, yoldaş olur ve inanmazsın kadından en çok kadın olur!
Onun zorlu mücadelesinden nice tarihler yazan çocukları olur! Onun verdiği emeğinden, dünyayı değiştiren beyinler yetiştiren çocukları!
Kadın, kadındır. En çok kadın olmayı hak edendir. Kadın kadındır, çocuk, çocuktur. 16 yaşında bir çocuktan kadın olmaz. 16 yaşında ki bir çocuktan eş olmaz, medet umulmaz. Kadın demek her istenildiğinde elde edilecek bir nesne değil, her can sıkıntısında boğulacak, bıçaklanacak, yakılacak, yerlerde sürüklenecek bir nesne değil. Kadın demek; her bastıralan sesten daha gür bir dirilişle tekrar doğan, her engellenen özgürlüğün kaçak tutsağı, her üzerine bastırılan ellerin kırılıp yenilemez yapılan, her “sus” denilen gülüşün kahkahası.
Biz kadınız ve biz asla belirlenen kalıplara sığmayacağız, biz asla SUSMAYACAĞIZ!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: