Diyarbakırlı yazar ve şair Devran Sinanoğlu’nun başlatmış olduğu “Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kitap Okumalı ve Okutmalıyız” projesi kapsamında Burhanettin Yıldız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ndeki kütüphaneye kitap yardımında bulunarak, bugüne kadar kent içinde 91 köy okuluna 75 bin kitap ve 3 bin kırtasiye ürünleri (çanta, silgi, kalem, defter) ulaştırdı.

 “Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kitap Okumalı ve Okutmalıyız” Proje kapsamında Diyarbakır’da 100 köy okulunun kütüphane ve kırtasiye ihtiyaçları karşılanıyor. Haziran 2021’de başlatılan çalışmaya gün geçtikçe destek artıyor. Genç yaşta yazarlığa ve şairliğe başlayan Diyarbakırlı Devran Sinanoğlu, kitaplarının gelirini çocuklara bağışladı. Son kitabı olan Kablumbağa’nın Zaferi isimli çocuk kitabını da ücretsiz köy okullarına ve öğrencilere dağıtıyor. Bugüne kadar Diyarbakır’da 91 köy okullarına 75 bin kitap ve 3000 kırtasiye ürünleri (çanta, silgi, kalem, defter) ulaştıran Sinanoğlu, Burhanettin Yıldız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ndeki kütüphaneye kitap yardımında bulundu.

“KARANLIĞI YAKIP AYDINLIĞA ULAŞMANIN YOLU BİLGİDEN GEÇER”

Amacının, Diyarbakır’daki 100 köy okulunun kütüphane ihtiyacını karşılamak olduğunu söyleyen Sinanoğlu, “Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Kitap bağışında bulunduğumuz Burhanettin Yıldız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, yardımda bulunduğumuz 91’inci okulumuz oldu. Okulumuza ulaşmamızda ve kitap bağışında bulunmamıza vesile olan, her fırsatta çocuklarımızın sesini duyuran gazeteci Devrim Aktürk’e teşekkür ediyorum. Karanlığı yakıp, aydınlığa ulaşmanın yolu bilgiden geçer. Bilgeye ulaşmanın yolu ise okumaktan geçer. Daha aydınlık bir Türkiye için kitap okumalı ve okutmalıyız. Kimse kitap okumaktan ve okutmaktan korkmasın.” dedi.

“BİZİM PARAYA DEĞİL, KİTABA İHTİYACIMIZ VAR”

Yola çıktıkları ilk günden bugüne değin tek bir amaçlarının olduğunu belirten Sinanoğlu, “Bizim parya değil kitaba ihtiyacımız var. Kitap severler ve çocukları okudukları, okumayacakları kitapları geri dönüşüme göndereceklerine, atacaklarına bize ulaştırsınlar. Bizler de ihtiyacı olan köy okullarımıza gönderelim.” şeklinde konuştu.

“KÜTÜPHANEMİZDE KİTAP EKSİKLİĞİ VAR”

Yardımları dolayısıyla yazar Devran Sinanoğlu ve okulun mezunlarından gazeteci Devrim Aktürk’e teşekkür dileklerini ileten Burhanettin Yıldız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Şükrü Arslan ise, “Kütüphanemizde kitap eksikliği var. Toplumları kalıplaşmış ön yargılardan kurtaracak ve cehaletin karanlığından ilmin, irfanın aydınlığına çıkaracak olan yegane unsur, fikrî zenginliğe vesile olan; akla, ruha ve kültürel genetiğe sirayet edebilen yegane reçete kitaptır. Okulumuzun paraya değil, kitaba ihtiyacı vardır. Okulumuz kütüphanesine yalnızca kitap bağışlamış olmayacaksınız. Kitaplarınızla aydınlık geleceğimize ışık olacak tüm güzel yürekli insanlara teşekkür ediyor ,saygılarımı sunuyorum.” şeklinde söyledi.

Burhanettin Yıldız Mesleki Teknik Anadolu Lisesine kitap bağışında bulunmak isteyen kitap severler; Yeniköy, Karacadağ Cd. Bağlar hükümet konağı No:117 21080 Bağlar/ Diyarbakır. Telefon: 0412 322 23 00

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: