Devrim Aktürk

İtalya’nın dünyaca ünlü kulübü İnter Milan’ın ismini alarak geçen yıl faaliyetlerine başlayan Diyarbakır İnter Akademisi, Trabzon’da yapılan ve 12 takımın katıldığı turnuvada şampiyonluğa uzanarak turnuvayı izleyen Trabzonspor ve bölgedeki alt yapı scout ekiplerinin takdirini kazandı. Beğenilen futbolcuların Trabzonspor alt yapısına alınması bekleniyor. Trabzonspor’un konuğu olarak turnuvaya katılan Diyarbakır ekibinin yöneticileri, gösterilen ilgiden dolayı Bordo-Mavili kulübün başkan yardımcısı Ertuğrul Doğan, eski Futbol Şube Sorumlusu Haluk Şahin, Scout ekibi sorumlusu Fethi Türkoğlu, alt yapı teknik ekibi ve Trabzon halkına teşekkür etti.

Diyarbakırlı genç futbolcular, Trabzonspor’un davetlisi olarak katıldıkları turnuvada şampiyon olarak Trabzon’da Diyarbakır adına olumlu izler bırakarak döndü. 4 gün süren turnuvada aralarında Trabzonspor’un da olduğu takımlar arasında 2009 kategorisinde 9 maçta 8 galibiyet ve 1 yenilgi alan Diyarbakır İnter Akademi, şampiyon olarak önemli bir başarıya imza attı. Karadeniz bölgesindeki futbol okulları ve alt yapı takımlarının ter döktüğü müsabakalar Akyazı Spor Kompleksi’nde oynandı.

Trabzonspor yöneticileri ve scout ekipleri Diyarbakır ekibine yakın ilgi gösterdi. Trabzonspor’un maçlarını oynadığı Şenol Güneş Spor Kompleksi ve Medical Park Stadyumu’nu gezen minik futbolcular hatıra resimleri çekerek güzel anlar yaşadı.

GÜZEL DUYGULARLA DİYARBAKIR’A DÖNDÜLER

Trabzon’un doğal güzelliklerine de zaman zaman gezinti yapan Diyarbakırlı futbolcular, final maçının ardında şampiyon olarak ilk kez geldikleri Trabzon’dan mutlu bir şekilde ayrılmanın sevincini yaşadı.

Performanslarıyla beğeni toplayan Diyarbakırlı bazı futbolcuların Trabzonspor kurmayları tarafından mercek altına alındığı, önümüzdeki günlerde Trabzon’a davet edilerek Bordo-mavili kulübün alt yapısına alınacakları kaydedildi.

Diyarbakır İnter Akademi yöneticileri, Trabzon’da olağanüstü güzel duygularla ayrıldıklarına dikkat çekerek gösterilen ilgi ve misafirperverlik için Trabzonspor kulübüne ve Trabzon halkına teşekkür ettiler.

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: