Devrim Aktürk

Diyarbakırlı yazar ve şair Devran Yiğit Sinanoğlu, 90 köy okuluna 74 bin 870 kitap ve 3 bin kırtasiye seti yardımında bulundu.
Bingöl Üniversitesi Biyoloji Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünü okuyan, şimdi ise Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi olan Diyarbakırlı yazar ve şair Devran Yiğit Sinanoğlu, 90 köy okuluna 74 bin 870 kitap ve 3 bin kırtasiye seti yardımında bulundu.

“BİZİM PARAYA DEĞİL, KİTABA İHTİYACIMIZ VAR”

Hedefinin Diyarbakır’da 100 köy okulunun kütüphane ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu, şu ana kadar “Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kitap Okumalı ve Okutmalıyız” Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Sinanoğlu, “Kaplumbağanın Zaferi’ adlı çocuk kitabımı da öğrenci kardeşlerime bağışladım. Ücretsiz köy okullarına dağıtıyorum. Bizim paraya değil, kitaba ihtiyacımız var. Para kabul etmiyoruz. Yine Diyarbakır’da ‘Bu Kış Kalpler Üşümesin’ projesini de yürütüyoruz. Bu çalışma kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere kışlık bot mont kazak pantolon vs. gibi giysileri ulaştırıyoruz. Kampanya kapsamında şu ana kadar Karacadağ’da Çınar, Bağlar ve Sur ilçemizde toplam 214 kardeşimizi giydirdik. Her iki proje kapsamında da isteyen hayırseverler ile birlikte malzemeleri götürüp çocuklara ulaştırıyoruz. İsterlerse de biz götürüyoruz. Resim çekip onlara gönderiyoruz. İsteyen olursa aile veya muhtarın numarasını da veriyoruz.” dedi.

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: