Spor salonu işletmecisi ve aynı zamanda antrenör olan Abdulkadir Şahin, yaşanan zamlar sonrası tepki gösterdi.


Yaşanan koronavirüs süreci ve gelen zamlar sonrası zor durumda kaldığını, kendi salonunda da fiyatlara zam yapmak zorunda olduğunu dile getiren Abdulkadir Şahin yeni yılla birlikte işletmecilerin yaşadıkları durumlara dikkat çekti.

Bütün amacının gençlere sporu sevdirmek ve onlara bir şeyler öğretmek olduğunun altını çizen antrenör Abdulkadir Şahin, “Spor salonları normalde de temizliğe önem ve özen gösteriyordu ancak koronavirüs dolayısıyla artık temizliğe daha çok dikkat ediyoruz. Bundan dolayı temizlik malzemelerini pandemi öncesine göre daha sık tüketmeye başladık. Yükselen fiyatlar dolayısıyla bu konuda büyük zorluk yaşıyoruz.” diye konuştu.

Spor salonlarında en çok kullanılan ürünlerden birinin galoş ve kağıt havlu olduğuna dikkat çeken Abdulkadir Şahin, “Galoşların maliyetleri de yeni yıl öncesine göre çok yükseldi. Kullandığımız ürünlerin çoğu ithal. Yüzde 50-60’lara kadar zamlar yaşandı. Biz bunları gelen misafirlerimize yansıtmamaya çalışıyoruz, ancak bizler de bu konuda zorlanıyoruz.” açıklamasında bulundu.


Son gelen elektrik ve su zamlarını da hatırlatan Abdulkadir Şahin, “Spor salonu malzeme fiyatları arttı. Malzeme fiyatlarının artmasıyla birlikte arızalanan aletlerin arızalarını gidermek de eskiye göre çok daha yüksek maliyetlere yol açıyor.” şeklinde konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: