DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Cide Belediye Başkanlığı tarafından ilki 2021’de düzenlenen RIFAT ILGAZ EDEBİYAT ÖDÜLÜ, 2022 yılında şiir dalında verilecektir.
Yarışmanın amacı, Rıfat Ilgaz adını yaşatmak, eserlerini gelecek kuşaklara aktarmak, Türk edebiyatına yeni şiirler ve adlar kazandırmaktır. Ödüle aday olan yapıtlarda çağdaş bir dünya görüşü, şiir sanatının gerektirdiği estetik ve dil bilinci temel ölçüt olacaktır.
Rıfat Ilgaz Şiir Ödülü’ne Katılım Koşulları:
1- Ödüle başvuru; 15 Ekim 2021 tarihinde başlayacak ve 15 Nisan 2022 tarihinde sona erecektir.
2- 01 Ocak 2021- 01 Ocak 2022 tarihleri arasında yayımlanan bütün şiir kitapları ödüle katılabilir.
3- Seçici kurul; Şükrü ERBAŞ, Haydar ERGÜLEN, Çiğdem SEZER Tuğrul KESKİN, İbrahim TIĞ ve Kaan TANYERİ’den oluşmaktadır.
4- Ödül; bir kişiye verilecektir. Gerekirse “jüri özel ödülü” de verilebilir.
5- Yarışma sonuçları 15 Haziran 2022 tarihinde açıklanacaktır. Ödül töreni 7 Temmuz 2022’de Rıfat Ilgaz’ın memleketi Cide’de yapılacaktır.
6- Yarışmada birinci olana 2.500 TL ödül ve bir plaket verilecektir.
7- Ödüle katılacak kitaplar 7 adet olarak, katılımcının kısa özgeçmiş, adres ve iletişim bilgilerinin bulunduğu bir dilekçe ile en geç 15 Nisan 2022 tarihine kadar; Ömer Yılmaz, Cide Belediyesi Basın Yayın Bölümü, Cide-KASTAMONU Tel: 0 505 595 1544) adresine elden, posta veya kargo yoluyla ulaştırılacaktır. Posta ve kargo gecikmelerinin sorumluluğu katılımcıya aittir.
8- Ödüle katılan yapıtlar, sahiplerine geri gönderilmeyecektir.
Not: Jüri Üyesi Haydar ERGÜLEN özel işlerinin yoğunluğu nedeniyle , kendi isteği ile jüriüyeliğinden çekilmiştir. Yerine yeni Jüri Üyesi olarak Çiğdem SEZER görevlendirilmiştir.
Cide Belediye Başkanlığı

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: