Mutlu Kısa Film Platformu olarak, birbirimizden uzağa düştüğümüz bugünlerde biz, bu derin yoksunluk ile mücadele ediş yollarımızı görünür kılmak için Mutlu Kısa Film Günleri Ev Yapımı Kısa Film Yarışması birinci etkinlik temasını “Pandemide Yaşam” olarak belirledik.

background_edited.jpg

Pandemide Yaşam Temalı Ev Yapımı Kısa Film Yarışmasının Amacı ve Konusu

Toplum sağlığını tehdit eden korona virüsüne karşı sorumlu bir yurttaşlık bilinci ile evde kalarak mücadele verdik, veriyoruz. Bu sosyal izolasyon, hayatımızda olduğu kadar dünyamızı algılayışımızda da kökten değişikliklere neden oldu. İzole yaşamlarımızda kendimizle, alışkanlıklarımızla, hayatımızla, yakınımızdaki insanlarla ilgili aslında birçok şeyi fark ediyor; farklı bir gözle ve daha dikkatli izliyoruz artık dünyayı.

Öte yanda amatör ruhlarımızın gücünü keşfettiğimiz, tek başına başardığımız uğraşlarımız var artık. Aslında kolektif bir sanat olan filmcilik de gelişen ve giderek bireyselleşen teknoloji sayesinde bu listenin vazgeçilmezleri arasında yerini çoktan aldı.

Birçoğumuz bu sıkıntılı süreci evlerinde kolay atlatabilmek için kendisini sinemanın büyüsüne bıraktı bile. Çünkü sinema tarihi, yaratıcılığı sınır tanımayan yönetmenlerin üstelik türlü yokluk ve olanaksızlık içerisinde çekmiş olduğu birçok unutulmaz kısa ve uzun metraj film ile dolu.

Birbirimizden uzağa düştüğümüz bu günlerde biz, bu derin yoksunluk ile mücadele ediş yollarımızı görünür kılmak için Mutlu Kısa Film Günleri Ev Yapımı Kısa Film Yarışması birinci etkinlik temasını “Pandemide Yaşam” olarak belirledi.

Gelenekselleşmesi hedeflenen etkinlikle Amatör- profesyonel ayrımı olmaksızın değerlendirme imkanı sunacak bu ortamın “dramatik anlatının” ödüllendirilmesi amaçlanmaktadır.

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: